PREMJERA
Paveikslų autorius: Sigi Gabrie (Sigitas Gabrijolavičius, Australija)
Choreografija: Birutė Letukaitė
Muzika: Antanas Jasenka
Kostiumai: Olesė Kekienė ir Kauno kolegijos studentės
„Auros“ šokėjai: Ema Nedobežkina, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Julija Mintautė, Gerda Butkutė, Oksana Griaznova, Abel Hernandez Gonzalez, Aime Sanchez, Juan Madero, Antonia Koluiartseva, Evgeniy Kalachov, Haruka Suzuki, Kyrie Oda, Mei Chen, Love Hellgren, Niels Claes, Marine Fernandez
Parodos ir vizualizacijų partneris: Kauno bienalė
Dailininkė: Monika Žaltauskaitė Grašienė
Vaizdo animatorius: Šarūnas Vyštartas
Trukmė: 1-3 val.
Festivalio atidarymo vakarą Kauno moderniosios architektūros erdvė – Kauno „Pienocentro“ rūmai – prisipildys neregėtos ir keistos gyvasties. Čia susibūrusios meninės judesio, dailės, animacijos ir muzikos pajėgos žiūrovus pakvies į mistišką meninį veiksmą ir paslapčių kupinus kambarius.
„Labirintas“ – šokio spektaklis, įkvėptas aštuonių dailininko Sigio Gabrie (Sigito Gabrijolavičiaus), Danutės Nasvytytės sūnaus, paveikslų ciklo. Pasitelkusi Kauno bienalės kūrybinę komandą, choreografė Birutė Letukaitė įkurdins šokio teatro „Aura“ šokėjus erdvėse, kur drauge keliausime ne tik kūnais, bet ir mintimis. Keliausime laike, sąmonėje ir pasąmonėje, praeityje ir prisiminimuose, susitikdami su simbolinėmis, metaforinėmis figūromis, vaizdiniais ir personažais.
Sigio Gabrie paveikslų ciklas pasakoja mažos mergaitės istoriją, jos nenuspėjamą kelionę per gyvenimą, iliustruojamą Labirinto mitų. Motina vynioja skalbinių virvę, nenuleisdama akių nuo ja sekančios mergaitės... Šis pasakojimas atskleidžia Minotauro mito idėją – tai nežinomybės baimė. Paveikslai pagrįsti fizine besisukančios skalbinių virvės idėja, įvairius vaizdinius ir simbolius išdžiaustant lyg spalvotas paklodes. Personažai (šokėjai) šmėkščioja labirinto vingiais, fotografas seka mergaitę ir fotografuoja jos susidūrimus su įvairiomis mitinėmis būtybėmis. Nuotraukas jis palieka už nugaros tarsi meno, mitų ir legendų patirčių atmintį atspindinčius kadrus. Šokėjai piešia judesio paveikslus, improvizuodami ir interpretuodami tapybos darbuose sukurtas vizualines metaforas.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė.
Projekto erdvių partneris – Kauno technologijos universitetas.