2015 m. spektaklis „Pra:eivis“ pelnė didįjį prizą grupinio šokio kategorijoje tarptautiniame Seulo choreografijos festivalyje.
Choreografija: Jae Seung Kim
Choreografo asistentas: Jang Yun Na
Šokėjai: Jae Seung Kim, Hye Jung Lee, Go Woon Lee, Cho Seung Yeol
Muzika: Lee Aram, Hwang Min Wang, Sung Si Young, Yeo Seong Ryong
Muzikos vadovas: Lee Aram
Trukmė: 30 min.
Premjera: 2015
Ritualas Jindo Ssigimgut (Jindo išgryninimo ceremonija) yra svarbi ir neatskiriama Korėjos kultūros vertybė – šamanų malda, padedanti mirusiems pasiekti dangų. Dvasių kerėtojas, kurio vaidmuo – suvesti mirusįjį su jo protėviais, apsirėdęs baltais gedulo drabužiais, savo prašymą dangui skelbia šokdamas ir giedodamas.
„Mes tyrinėjame naująjį šamanizmo judėjimą, kuris pasireiškia ir per Jindo Ssigimgut, kai pakinta laikas, erdvė, svoris, tėkmė, pojūčiai ir emocijos. Taip kuriame šiuolaikinį šokį. Šio ritualo metu, prausiant mirusiojo kūną simbolizuojantį objektą, mirusysis nukreipiamas į anapusinį pasaulį yeongdonmari kryptimi. Remdamiesi šiais ritualais, taip pat jungdami šiuolaikinio ir tradicinio šokio kvėpavimą, atkuriame Rytų kultūros grožį dabartyje.“
Šokėjai bendrauja tarpusavyje kūno kalba ir keisdamiesi kvėpavimu. Ieškome kvėpavimo grožio, kuris minėto proceso metu nėra matomas. Per šiuolaikinį Korėjos šokį, per nuolatinį stebėjimą, iššūkius ir įgaunamą patirtį, ieškome dabarties atvaizdo.
Kiek žmonių, tiek ir gyvenimo vertybių. Nei vienas neišvengsime mirties, gyvename mums duotą gyvenimą, skiriamės tik tuo, kaip išnaudojame mums skirtą laiką. Klausiame savęs: „Kaip turėčiau gyventi?“
Gyvename patirdami susitikimų ir išsiskyrimų. Paskutinio išsiskyrimo metu patirsime didžiausią liūdesį, mūsų gyvenimo ir likimo brandintą sielvartą, kylantį iš artimų santykių, konfliktų, pasikartojančių jausmų ir nepermaldaujamai bėgančio laiko. Keliautojai susitinka laike, tekančiame tai lėtai, tai greitai, keliauja laiku su tais, su kuriais juo dalinasi. Klausosi, atjaučia vieni kitus ir gyvena kartu, bet skirtingame laike. Jie meldžiasi, myli, žada ieškodami pamirštų susitikimų. Keliautojai ir žmonės, gyvenantys toli nuo namų, plaukia keliu lyg upe, visi tikėdamiesi naujos pradžios.
Jae Seung Kimas baigė šokio studijas Korėjos nacionaliniame menų universitete, kur įgijo ir vaizduojamosios dailės bakalauro bei magistro laipsnius. Dankooko universitete jis baigė doktorantūrą. Garsus šokėjas bei kylantis choreografas išsiskiria neįprastomis šokio technikomis, apimančiomis modernųjį ir tradicinį šokį. Jo choreografiniai darbai, susiję su tradiciniu korėjiečių šokiu, įgauna vis didesnį pripažinimą. Būdamas vykdantysis kompanijos „Maholra“ direktorius, jis pristatė intriguojančių choreografinių bandymų, tarp jų „Corea Ura“, „Išgyventi“, „Maldininkas“, „Honpuri“ ir „Džentelmenas“ (2013 m. šis spektaklis pelnė didįjį prizą solinio šokio kategorijoje tarptautiniame Seulo choreografijos festivalyje).
Menininkas apdovanotas aukso medaliu 37-jame „Dong-A Dance“ konkurse Seule ir 2011 m. atrinktas dalyvauti Atlikimo menininkų ugdymo programoje kylantiems choreografams, remiamoje Korėjos menų tarybos (ArKo).
„Maholra“ hebrajų kalba reiškia „šokantys prieš Dievą“. Sąvoka įvardija apsisprendimą niekada nepamiršti šokio esmės, šaknų ir visada vertinti, kurti, šokti su tokiu nuolankumu, lyg šokant prieš Dievą.
Trupė daug jėgų skyrė Korėjos šokio estetinei išraiškai, kaip ir autorinio Korėjos šokio spektaklių platinimui.