NextGEN Gallery Plugin Not found

ŠOKIO TEATRAS „ZAWIROWANIA“ (Lenkija) | AURA'24 Dance Festival
Dancefestival.lt archyvas:

ŠOKIO TEATRAS „ZAWIROWANIA“ (Lenkija)


 

50 IEVOS VEIDŲ (spektaklis)

Choreografija ir atlikimas: Elwira Piorun, Maga Radłowska, Paulina Święcańska
Trukmė: 60 min.
Premjera: 2014

Trys moterys. Trys pasauliai. Trys įsikūnijimai. „50 Ievos veidų“ pristato tris visiškai skirtingus moteriškus charakterius. Jos turi skirtingas šaknis. Jos kilusios iš įvairių vietų. Jos kuria skirtingus santykius su vyrais. Šokėjos – stiprios ir nepriklausomos verslininkės. Jos – uždaros moterys. Jos –išlaisvintos moterys. Moterys, kurios dominuoja, moterys, kurios viešpatauja.

Kaip manote, kiek veidų turi Ieva šiandien?

Nuotraukų autorė – Kasia Chmura.

foto_kasia_chmura_print-0135 foto_kasia_chmura_print-0199

 

 

 

 

 

ŠOKIO TEATRAS „ZAWIROWANIA“

„Zawirowania“ – vienas pavadinimas – trys sūkuriai (lenk. zawirowania): Šokio teatras, Šokio akademija ir Šokio teatrų festivalis! Visomis trijomis veiklomis siekiama didinti šiuolaikinio šokio populiarumą ir įtaką kultūrai.

Šokio teatras „Zawirowania“ įregistruotas 2004 m. su Šiuolaikinės scenos fondo globa. Teatro įkūrėjas ir jo vadovas – Włodzimierzas Kaczkowskis. Meno vadovė – buvusi Nacionalinio lenkų baleto teatro solistė Elwira Piorun.

Pirmuosiuose „Zawirowania“ pasirodymuose vyravo klasikinio šokio formos. Tik 2007 m. projektas „Po kelių valandų“ transforamvo grupę į modernaus šokio teatrą, per judesį reiškiantį emocijas. Nuo pat įkūrimo pradžios šokio teatras „Zawirowania“ aktyviai dalyvavo ne tik Lenkijos kultūriniame gyvenime, bet ir įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose Europoje, Azijoje, Afrikoje, Šiaurės bei Pietų Amerikoje.

2009 m. pradėjęs bendradarbiauti su užsienio trupėmis ir choreografais, šokio teatras „Zawirowania“ pastatė ne vieną sėkmingą spektaklį: „Chopin Ambiente“ ir „Fuera de Campo“ (chor. D. Abreu, J. de Torres‘u ir D. Merlo, Ispanija, 2009), „Artumas“ ir „Y.A.N.A“ (You Are Not Alone, chor. Tomas Nepinsky, Slovakija, 2011). Pastarųjų metų šokio teatro koprodukcijos yra sukurtos glaudžiai bendradarbiaujant su Izraelio choreografais: Irad Mazliah („Navigation Song BD303“, 2013), Ido Tadmor ir Rachel Erdos („Rust & Engage2013), Nadar Rosano („Out in the line up“, 2014).

Nuo 2004 m. šokio teatras „Zawirowania“ ir Šiuolaikinės scenos fondas Varšuvoje kasmet organizuoja tarptautinį šokio teatrų festivalį „Zawirowania“. Festivalio metu pakviestos trupės ir atlikėjai pristato savo naujausius spektaklius, vyksta menininkų ir vadybininkų susitikimai – taip plėtojamas tarptautinis bendradarbiavimas, visą festivalio laiką vyksta šokio seminarai profesionalams ir ne tik.

 

VIDEO
Ad
ORGANIZATORIUS
Ad
GLOBĖJAI
Ad
Ad