NextGEN Gallery Plugin Not found

KAUNO ŠOKIO TEATRAS AURA IR ARTSCENICO (Lietuva, Vokietija) | AURA'24 Dance Festival
Dancefestival.lt archyvas:

KAUNO ŠOKIO TEATRAS AURA IR ARTSCENICO (Lietuva, Vokietija)


 


GYVENIMO APRAŠYMAI
(spektaklis)

Choreografija: Paul Hess (Vokietija) bendradarbiaujant su šokėjais
Bendraautorius: Daniel Medeiros (Brazilija/Vokietija)
Atlikimas: Daniel Medeiros, Ema Nedobežkina, Paulius Prievelis, Gintarė Ščavinskaitė, Anna Karen Gonzalez, Alfredo Flores Ayon, Israel Ismael Infante Salazar, Kyrie Oda
Muzika: Chuck E.Weiss, Bill Frisell, David Hudson, Big bad Voodoo Daddy, The Doors, Gloria Estefan, Guided Meditation, Messer Chups, Nuit Blanche, The Pussywarmers
Šviesos: Vladas Šerstabojevas

Kostiumai: Aistė Julita Pauliukevičiūtė, Greta Ūbaitė
Repeticijų asistentė: Siri Maja Kristin Elmqvist
Premjera: 2014 m. spalio 9 d. festivalyje AURA’24

 

„Curricula vitarum-CVs-Gyvenimo aprašymai“ – bendras artscenico (Vokietija), choreografo Paul Hess ir Kauno šokio teatro AURA projektas, kurio rezultatą – šokio spektaklį „Gyvenimo aprašymai“ – pirmieji išvys Tarptautinio šokio festivalio AURA‘24 žiūrovai 2014 m. spalio 9 d. Kaune. Vėliau spektaklis keliaus į kitus Lietuvos, Vokietijos bei Europos miestus.

…mamos veidas, pirmoji tyrelė, nelaimingas atsitikimas važiuojant dviračiu, pirmasis meilės prisipažinimas, geri ar blogi pažymiai, pirmosios pagirios, tėčio išėjimas, mamos liga, močiutės pyragėliai, meilės kančios, spuogai, susierzinimas, nustipęs augintinis, riedučiai, lūžusi koja, tyla, negautas diplomas, automobilio avarija, raudoni bateliai, bučiniai, labai prastas koncertas, pavydas, jokio sporto, geras darbas, senelio mirtis, atostogų nuotykiai, abortas, skyrybos, 50000 YouTube paspaudimų, košmaras, sušalę pirštai, metimas rūkyti, saulėlydis, naujas automobilis, užpuolimas, bedarbystė, tabletės, loterijos laimėjimas, nuostabus šokio spektaklis, kontempliacija kapinėse, išėjimas į pensiją, raudonas vynas, tėvų netektis, pasijodinėjimas ant balto žirgo, apelsinų kvapas, romantiškas eilėraštis, po obuolį per dieną, bloga diagnozė, gražios gėlės, paskutinė tyrelė, išnykimas be pėdsako…

„Gyvenimo aprašymai“ – pirmasis spektaklis, kurį bendradarbiaudama su choreografu Paul‘u Hess‘u sukūrė naujai suformuota tarptautinė AUROS trupė, bei trečiasis bendras AUROS ir „artscenico“ projektas. Pirmieji du buvo įgyvendinti 2013 m. festivalyje „Grynparkas“ Kaune („Įguldyta gamtoje“) ir Dortmunde („Heimat surreal“).

 

PAUL HESS

Paul Hess yra laisvai samdomas šokėjas iš Vokietijos, dirbęs skirtingose tarptautinėse šokio kompanijose bei su tokiais choreografais kaip Susanne Linke, Daniel Goldin, Jerome Bell, Ana Konjtezky ir kt. Nuo 2008 m. Paul Hess, kaip choreografas, reziduoja šokio teatre „Wuppertal/Pina Bausch“, yra dirbęs su žymiais šiuolaikinių medijų ir instaliacijų meno kūrėjais, gavęs nemažai žiuri ir publikos apdovanojimų.

artscenico“ ir Paul Hess kartu įgyvendino jau daug projektų. Jų draugystė su Kauno šokio teatru AURA užsimezgė 2013 m. pavasarį festivalyje „Grynparkas“. Tada ir kilo idėja tęsti kūrybinį bendradarbiavimą su AURA įgyvendinant dar vieną bendrą Vokietijos ir Lietuvos šiuolaikinio šokio projektą „Curricula vitarum-Gyvenimo aprašymai-CVs“. Šiuo nauju darbu Paul Hess siekia gilinti kontaktą kūrybinio proceso metu.

 

Nuotraukų autoriai – Paul Hess, Rūta Taraškevičiūtė.

CVs_Paul Hess CVs_4_Ruta Taraskeviciute CVs_3_Ruta Taraskeviciute CVs_2_Ruta Taraskeviciute CVs_6_Ruta Taraskeviciute CVs_5_Ruta Taraskeviciute

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AURA
AURA_219_x_219122Kauno šokio teatras AURA – vienintelis municipalinis šio žanro teatras Lietuvoje, tęsiantis ir vystantis Lietuvos šiuolaikinio šokio tradicijas. Teatro įkūrėja ir meno vadovė – žymi Lietuvos choreografė Birutė Letukaitė.

Per visą savo veiklos laikotarpį AURA pristatė Lietuvos šiuolaikinį šokį 27 užsienio šalyse, dalyvavo daugiau nei 160 festivalių, sukūrė 225 šokio kūrinius, dirbo su 35 choreografais iš Lietuvos ir užsienio, teatre dirbo daugiau nei 170 šokėjų iš Lietuvos ir užsienio.

AUROS kūrybinė veikla įvertinta daugiau negu 50 miesto, šalies ir tarptautinių apdovanojimų. Teatro meno vadovė Birutė Letukaitė, be daugybės įvairių apdovanojimų, 2006 m. buvo apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi už spektaklio „Aseptinė zona arba Lietuviškos sutartinės“ choreografiją, 2008 m. jai skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2013 m. gavo antrąjį Auksinį scenos kryžių už ilgametį indėlį į Lietuvos šiuolaikinio šokio meną bei Kauno miesto kultūros ir meno premiją.

Kauno šokio teatras AURA taip pat organizuoja vieną iš dviejų pagrindinių šiuolaikinio šokio festivalių Lietuvoje – Tarptautinį šokio festivalį AURA, kuris jau 24-erius metus, rudenį, papildo Kauno kultūrinių renginių programą.

 

ARTSCENICO

Artscenico_logo„artscenico“ – 1991 m. Ruhr rajone, Dortmunde, Vokietijoje, įkurtanepriklausoma,ne pelno siekiantiscenos menų organizacija, kurianti teatro, šokio bei įvairius tarpdisciplininius pasirodymus. Šios kompanijos direktorius ir meno vadovas – režisierius ir aktorius Rolf Dennemann. Kaip organizacija, „neturinti tikrųjų namų“, „artscenico“ telkia dėmesį į specifines vietas ir pastaruoju metu savo menines idėjas realizuoja kurdama įvietintus kūrinius. Apleistos industrinės dykvietės, buvusių gamyklų erdvės, viešieji parkai ir kitos neteatrinės erdvės tampa naujų ir neįprastų meno kūrinių pagrindu, kurie gimsta iš skirtingų menininkų perspektyvų bei meno sričių, apimančių šokėjus, aktorius, rašytojus, dainininkus, fotografus, videomenininkus, muzikantus ir netgi mokslininkus bei atletus.

 

www.artscenico.de, wwww.aura.lt.

 

Rėmėjai:

CV_big_1 CV_big_2 CV_big_3

 

 

 

 

 

Spektaklį pristato:

VERO_CAFE_logo

 

 

 

 

VIDEO
Ad
ORGANIZATORIUS
Ad
GLOBĖJAI
Ad
Ad