NextGEN Gallery Plugin Not found

JAE SEUNG KIM (Pietų Korėja) | AURA'24 Dance Festival
Dancefestival.lt archyvas:

JAE SEUNG KIM (Pietų Korėja)


 

DŽENTELMENAS (spektaklis)

Choreografija ir atlikimas: Jae Seung Kim
Choreografijos asistentas: Jang Yun Na
Garso režisierius: Lee Aram
Muzikos atlikimas: Lee Aram (DaeGum), Yeo Seongryong (JangGu)
Premjera: 2013
Trukmė: 17 min.

2013 m. „Džentelmenas“ pelnė Didijį prizą Seulo tarptautiniame choreografijos festivalyje, solinio šokio kategorijoje.

„Džentelmenas“ yra korėjietiškas spektaklio pavadinimas, kilęs iš kiniško rašmens “子”, kuris simbolizuoja vaiką išskėstomis rankomis ir reiškia „sūnų“. Naudodamas šį simbolį, menininkas siekia atvaizduoti vyrą, kuris yra vyras, mylintis moterį, ir tuo pat metu – moters sūnus.

„Džentelmenas“ remiasi Hanryang-mu – tradiciniu koriejiečių vyrų šokiu. Spektaklyje tyrinėjamas eksperimentinio kvėpavimo spektras ir kartu ieškoma naujos judesio estetikos, išskiriančios jį iš tradicinių korėjietiškų šokių. Analizuojant jau minėto Hanryang-mu šokio metu atliekamus judesius bei kvėpavimą, nepertraukiamas judesys dekonstruojamas į atskiras dalis, vėliau vėl sujungiant sukuriamas šiuolaikinis judėjimas. Spektaklio muzika iš dalies atkartoja tradicinės didelės bambukinės skersinės fleitos, vadinamos DaeGeum, melodijas bei panašius į tradicinio korėjietiško smėlio laikrodžio formos būgno, vadinamo JangGu, rimtus. Kartu spektaklyje skambanti muzika apjungia ir atskleidžia „jeong – jung – dong“ (ramybė tarp judesių) stilių, linksmumą ir estetiką, įterptą į tradicinę korėjiečių kultūrą. Tačiau tuo pačiu nepamirštama ir įvairovė, sukurianti unikalią aplinką, taip integruojant skirtingus, tačiau vienas kitą papildančius elementus į vieną visumą.

Nuotraukų autorius – Kim Hoon.

Gentleman_photo by Kim Hoon Gentleman_photo by Kim Hoon (3) Gentleman_photo by Kim Hoon (2)

 

 

 

 

 

 

JAE SEUNG KIM

Jae Seung Kim baigė Šokio mokyklą Korėjos nacionaliniame menų universitete Seule, kur įgijo ir vaizduojamosios dailės balakauro bei magistro laipsnius. Dankook‘o universitete jis baigė doktorantūrą. Garsus šokėjas bei kylantis choreografas išsiskiria neįprasta šokio technikoma, apimančias modernųjį ir tradicinį šokį. Būdamas vykdantysis kompanijos „Maholra“ direktorius, jis pristatė intriguojančių choreografinių bandymų, tarp jų „Corea Ura“, „Honpuri“ ir kt.

Menininkas buvo apdovanotas aukso medaliu 37-jame „Dong-A Dance“ konkurse Seule ir 2011 m. buvo atrinktas dalyvauti Atlikimo menininkų ugdymo programoje kylanties choreografams, kurią remia Korėjos menų taryba (ArKo).

Daugiau apie atlikėją – https://www.facebook.com/MaholraCompany

VIDEO
Ad
ORGANIZATORIUS
Ad
GLOBĖJAI
Ad
Ad