NextGEN Gallery Plugin Not found

DAME DE PIC / CIE KARINE PONTIES (Belgija) | AURA'24 Dance Festival
Dancefestival.lt archyvas:

DAME DE PIC / CIE KARINE PONTIES (Belgija)


 

LUCIOLA (spektaklis)

Idėja ir choreografija: Karine Ponties
Atlikimas: Ares D’Angelo, Eric Domeneghetty, Shantala Pèpe, Vilma Pitrinaitė (buvusi AUROS šokėja)
Tekstai: Eric Domeneghetty, Karine Ponties
Apšvietimas / patarėjas menui: Guillaume Toussaint Fromentin
Scenografas: Wilfrid Roche
Koprodukcija su La Briqueterie – CDC du Val de Marne (France), Les Brigittines (Belgium), Le Gymnase – CDC Roubaix Nord Pas de Calais.
Premjera: 2013
Trukmė: 60 min.

Luciola nominuotas Prancūzų bendruomenės Belgijos kritikų prizui už geriausią 2013 m. šokio spektaklį.

Mes praradome savo nagus ir savo snapus, bet esame dar žvėriškesni nei anksčiau. Ultra-civilizuotas žmogus slepia savo monstriškąją pusę, kurios mes patys nenorime matyti. Šiuo darbu akcentuojamos pasąmonės saugyklos, pilnos įvaizdžių – tokios tiesos pripažinimas iš naujo, ko gero, yra vienintelis būdas išvengti žiaurumo. Šiame spektaklyje iškyla pozityvusis energijos išlaisvinimo aspektas. / Karine Ponties /

Monstro sąvoka šiuolaikiniame civilizuotame pasaulyje palaipsniui nyksta. Ir visgi modernus žmogus slepia baisius dalykus po savo glotnia ir nudailinta išvaizda. „Luciola“ leidžiasi į monstro paieškas žmogaus viduje, atkakliai stumdama silpniausias žmogaus kūno vietas iki kraštutinumų, taip išlaisvindama žvėrį ten, kur mažiausiai tikimasi jį rasti. Labiau šešėliais nei šviesa maitinama, iš vaizduotės gelmių išnyra daugiagalvė Chimera. Spektaklio choreografija grubia ir radikalia maniera siekia atskleisti džiaugsmą, palaidotą nukamuotuose kūnuose ir juoką – klaikumoje.

 

Nuotraukų autorius – Philippe Laurent.

LUCIOLA de Karine Ponties LUCIOLA de Karine Ponties

 

 

 

 

 

KARINE PONTIES

„Dame de Pic“ trupės meno vadovė, choreografė ir atlikėja Karine Ponties sukūrė apie 30 šokio kūrinių, tarp kurių „Mirliflor“ (apdovanotas „Auksine kauke“ už geriausią šiuolaikinio šokio pasirodymą Rusijoje), „Holeulone“ (geriausias šokio pasirodymas prancūziškai kalbančioje Belgijos dalyje) ir „Brutalis“ (pelnęs SACD prizą). Kūrėjos darbams būdinga absurdo nuojauta, intymumo ir persidengiančių santykių tyrinėjimas.

Dame de Pic/Cie Karine Ponties remia: The Ministry of Culture of Fédération Wallonie Bruxelles, service danse and Wallonie – Bruxelles International and l’Agence Wallonie Bruxelles Théâtre/Danse. Kompanija šiuo metu reziduoja Théâtre Les Tanneurs, Briuselyje.

Padėka: Florence Mejan.

 

 

VIDEO
Ad
ORGANIZATORIUS
Ad
GLOBĖJAI
Ad
Ad