NextGEN Gallery Plugin Not found

TCHEKPO ŠOKIO TRUPĖ (Beninas, Vokietija) | AURA'24 Dance Festival
Dancefestival.lt archyvas:

TCHEKPO ŠOKIO TRUPĖ (Beninas, Vokietija)


Tchekpo Dan Agbetou

Tchekpo Dan Agbetou – šokėjas, choreografas, šokio meno paieškas pradėjęs gimtojoje šalyje Benine, Vakarų Afrikoje. Tchekpo studijavo Alvin Ailey šokio teatre ir Brodvėjuje – mokėsi modernų ir džiazo stilius. Modernaus, džiazo ir šiuolaikinio Afrikos šokio sintezė – taip būtų galima apibūdinti Tchekpo Dan Agbetou stilių. Šiuo metu choreografas aktyviai dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose ir šokio seminaruose.

1991 m. Prancūzijoje Tchekpo Dan Agbetou subūrė šokio trupę „Tchekpo“, vėliau, Vokietijoje, Bielefelde atidarė šokio centrą „DAN‘S ART“, kuriame dirba ir šiandien. Trupės pasirodymai sėkmingai rengiami ne tik Europoje, bet ir Afrikoje, Azijoje, Amerikoje.

2002 m. jis tapo Bielefeldo šokio festivalio meno vadovu. Beje, 2006 m. šiame festivalyje dalyvavo ir „Aura“.

Nuo 2006 m. „Tchekpo“ rengia jau tradiciniu tapusį šiuolaikinio Afrikos šokio festivalį „Biennale Passages“. Šis renginys yra pripažintas vienu geriausių festivalių, pristatančių naujas šokio kryptis ir stilius bei prisidedantis prie šiuolaikinio šokio sklaidos Europoje. Nuo 2009 m. Tchekpo ėmėsi vadovauti festivaliui „Artists in Fusion“, kuriame bendrus projektus rengia skirtingų sričių šiuolaikinio meno atstovai.

  

„Caresse du vent“ („Glamonėti vėją“)

Ką parodo kiekvieno tiesa? arba Kas nulemia kiekvieno tiesą?

Ar ji sukuriama iš asmeninės istorijos, prisiminimų ir fizinių patyrimų? Ar tai mūsų požiūrio, minčių ir iliuzijų, kurias laikome tikrove, konstrukcija? Ar tai žmogaus, suradusio vidinę ramybę, saugumą ir orumą, įvykdžiusio gyvenimo tikslus atspindys? Kiek mūsų priklausomybės ir įpročiai gali pakeisti suvokiamą tikrovę?

Trečioje spektaklio „Trilogie du vent“ (Vėjo trilogija) dalyje šokėjas ir choreografas Tchekpo Dan Agbetou perteikia kelionę į save per laiką ir erdvę. Vėjas, koks jis bebūtų – lyg švelnus meilikautojas ar lyg niokojanti gamtos jėga – naudojamas kaip elementas, parodantis realaus gyvenimo emocijas. Taip pat Tchekpo Dan Agbetou pasitelkia vėją kaip praeities, dabarties ir ateities mišinio elementą, norėdamas parodyti savąją tikrovę ir nežinojimą, kur jį nuneš ateitis.

„Caresse du vent“ – konkurencijos emocijų, gailesčio, baimės, skriaudos, liūdesio, džiaugsmo, gėdos, pykčio, paniekos ir nepasitenkinimo prisilietimas.

Choreografija, idėja ir atlikimas: Tchekpo Dan Agbetou
Režisierius: Augustinus von Loe und Tchekpo Dan Agbetou
Choreografo asistentas: Alice Weissbarth
Apšvietimo dizanas ir garsas: Chris Umney
Muzika: Steve Reich (muzika 18 muzikantų) David Darligne (cello blue) Ludovico Einaudi (In a Time Lapse)
Administracija: Ulla Agbetou
Produkcija: Tchekpo Dance Company
Ko-produkcija: DansArt Tanznetworks
Rėmėjai: Ministerium für Familie, Kinder, Jugend und Sport des Landes Nordrhein Westfalen. Verein der Förderer der Tanzkunst e.v.

VIDEO
Ad
ORGANIZATORIUS
Ad
GLOBĖJAI
Ad
Ad