Kaselio valstybinis teatras / Johannes Wieland  | Vokietija


Johannes Wieland – Kaselio valstybinio teatro Vokietijoje choreografas ir meno vadovas. Vokietis, buvęs pagrindinis Lozanos Béjart baleto ir Berlyno Nacionalinės operos šokėjas, savo trupę „johannes wieland“ jis įkūrė 2002 metais, Niujorke. Nuo kūrė kūrinius pasižyminčius savitu braižu, jie pelnė jam „The New York Times“, „Time Out New York“, „The Village Voice“ , o taip pat kitų vietinių ir tarptautinių žiniasklaidos kanalų pripažinimą. 2003 metais „Dance Magazine“ įvardino jį vienu iš 25 daug žadančių kūrėjų. Jo duetas „shift“ pelnė vokiškąjį „Kurt Jooss“ apdovanojimą, 2004 metais jis taip pat laimėjo nacionalinį „Hubbard“ gatvės šokio turnyrą.

Wieland yra meno vadovo pavaduotojas Niujorko trupėje „Paradigm“, kviečiamas kaip choreografas ir mokytojas dėstyti šokio į įvairias šokio mokyklas visame pasaulyje.

Ši šokio trupė realizuoja savo įkūrėjo, vokiečių kilmės choreografo Johannes Wieland kūrybines vizijas, kurios grindžiamos architektūriniu kūno, judesio ir erdvės supratimu, panyrančiu į pačias intymiausias žmogaus sielos gelmes. Taip sukuriamas abstrakcijų ir metaforų kupinas trupės repertuaras.

Johannes Wieland trupę vienija bendras požiūris į scenos meną – kaip kruopštų tobulėjimo procesą, kuriame analizuojamos įvairių situacijų priežastys. Intensyvus darbas skatina glaudų šokėjų, kompozitorių, dizainerių ir kitų menininkų kūrybinį santykį.

„Partrenktas žvėris“PREMJERA

Tai valandos trukmės spektaklis sukurtas Johannes Wieland, kuriame choreografija jungiama su tekstu ir video. Du kritikų pripažinti aktoriai, Eva Mohnand ir Rya Mason, įkūnija personažus paliktus ant lėktuvų nusileidimo tako. Gėrėdamiesi siurrealia situacija, kurioje atsidūrė, jie stebi kaip skleidžiasi neišvengiamas gyvenimo chaosas. Specialiai šiam spektakliui muziką sukūrė Ben Frost.

Trukmė: 60 min.

Choreografija: Johannes Wieland
Muzika: Ben Frost
Video: Johannes Wieland
Dramaturgija: Thorsten Teubl

Atgal