Il Posto ir Marco Castelli | Italija


Il Posto trupė buvo įkurta 1995 metais choreografės Wandos Moretti ir muzikanto Marco Castelli. Tai projektas jungiantis judesį, garsą ir aplinką, tyrinėjantis sąsajas tarp žmogaus ir erdvės, išeities tašką randantis suvokime, kad visa yra judėjimas.

Choreografė Wanda Moretti specializuojasi šokio kaip proporcijų sistemos ir harmonijos studijose. Jos meniniame darbe didelis dėmesys skiriamas judesio sąsajoms su meno kūriniais, kompleksinėmis mašinomis, urbanistine ir gamtos architektūra. Ji domisi struktūrinės erdvės įtaka žmogaus judesiams, remiasi išsamia suvokimo analizę ir renkasi temas susijusias su dvidešimtu amžiumi ir šiuolaikiniu menu.

Saksofonistas ir kompozitorius Marco Castelli – įvairiapusis menininkas. Jis ne tik dirba džiazo scenoje, bet taip pat teatre, šiuolaikinio šokio ir plačioje tarpdisciplininių pasirodymų srityse.

Exuvia, vertical dance performance 2009 from wanda moretti on Vimeo

Vertikalaus šokio pasirodymas „Išnara“

Pasirodymas pasitelkia dvi itališko žodžio „muta“ reikšmes. Jis gali būti suprastas kaip žodis žymintis ir transformaciją, ir tylą. Pasirodymas prasideda gyvūnų metamorfozėmis, jų buvimas ant sienos neįprastas, verčiantis pasijusti nepatogiai. Tai gyvūnai kurie gali persikūnyti į žmones, gali judėti ant 90 laipsnių pasvirusios plokštumos.

„Išnara“ meta iššūkį žemės traukos jėgai naudodama tuštumą, erdvės dimensijas ir landšaftą kaip sceną. Tokiu būdu auditorijoms atsiveria naujas, netikėtas ir neįprastas žiūros taškas, o veiksmas scenoje įgauna naujas vizualines kokybes ir formas.

Muzika, gyvai atliekama pasirodymo metu, suteikia kūriniui išbaigtumo. Čia auditorijos ir vieta, kurioje atliekamas pasirodymas, yra sudėtinės spektaklio dalys. Rodomas vaizdo įrašas praturtina vizualines patirtis, leidžia auditorijoms stebėti veiksmą iš kelių taškų ir suteikia keliasluoksnes matymo perspektyvas.

Sekundei dingsta sienos ir rolės, nes visa virsta unikalia vieta kuriama žmogiškųjų kūnų, vieta kuri keičiasi muzikos ir judesio dėka.

Režisūra: Wanda Moretti ir Marco Castelli Small Ensemble
Koncepcija ir choreografija: Wanda Moretti
Muzika saksofonui, garsai ir atliekama elektroninė muzika: Marco Castelli
Šokis ant sienos: Marianna Andrigo ir Elena Annovi
Kostiumai: United Colors of Benetton

 

Atgal