Jubiliejinis, 20-tasis Tarptautinis modernaus šokio festivalis

Rugsėjo 18-26 dienomis Vilniuje ir Kaune vyks jubiliejinis, 20-tasis Tarptautinis modernaus šokio festivalis, kasmet sukviečiantis ne tik žymiausias šiuolaikinio šokio trupes iš viso pasaulio, bet ir naujus scenos atradimus. Festivalis 20-ąjį gimtadienį švęs kartu su svečiais iš JAV, Brazilijos, Vokietijos, Lenkijos, Šveicarijos, Ispanijos, Italijos.

Nemaža dalis 20-ojo festivalio programos neatsitiktinai surinkta iš festivaliui ištikimų trupių spektaklių, o vietiniams dar nematytas trupes festivalio vadovė choreografė Birutė Letukaitė specialiai šiam festivaliui atrinko keliaudama po užsienio festivalius ir platformas.

2010 metų premjerą čia rodys puikiai šokio scenoje žinomas vokiečių kilmės choreografas Johanes Wieland šiuo metu dirbantis Niujorke. Jo spektakliui „Partrenktas žvėris“ muziką kūrė kritikų išgirtas eksperimentalistas Ben Frost iš Islandijos. Pirmą kartą Lietuvoje bus parodytas vertikalaus šokio spektaklis, jo metu trupė Il Posto (Italija) ant M. Žilinsko dailės galerijos Kaune fasado.

Dvi premjeras pristatys ir pats „Auros“ šokio teatras. Pirmoji – šokėjų pasirodymas skambant Švento Kristoforo orkestro muzikai gyvai atliekamai 28 muzikantų. Antroji – tarpdisciplininis spektaklis „Auros“ šokėjų kurtas kartu su ispanų teatrais „Manantiales“ ir „Tranvia“. Jam įkvėpimo semiamasi iš Jono Meko ir Federico García Lorca gyvenimo istorijų ir kūrybos.

Festivalio programoje net penki spektakliai žymimi N-14 ir N-18 ženklais. Tokiais scenos kūriniais festivalio organizatoriai ir toliau žada pratinti žiūrovą prie atviro ir nuogo kūno, kuris scenoje virsta šiuolaikinio meno objektu.