2011-aisiais Kauno meno festivaliai AURA-21 ir TEXTILE 11 pirmą kartą pristato dviejų festivalių bendrą programą JUDANTI TEKSTILĖ (angliškai vadinama PLAY).

Tai programa pristatysianti pasirodymus ir performensus sukurtus bendradarbiaujant choreografams ir vizualaus meno kūrėjams. Dirbtuvės prieš festivalį vyks Vokietijoje, Estijoje, Švedijoje ir kitose šalyse.

Festivalio metu šioje programoje bus rodomi specialiai sukurti projektai, kuriuose persipina vaizduojamasis menas ir choreografija. Projekte JUDANTI TEKSTILĖ nesiekiama, kad spektaklis būtų rodomas galerijoje, o vaizduojamojo meno kūrinio mintis atskleista scenoje. Šiuo atveju, norima, kad atsirastų prielaidos nesilaikyti šių instrukcijų tam, kad galima būtų prisiimti naujas taisykles ir sukurti kitokį darbą.

„Nors priimta, kad net kultūros srityje konkurencija dėl žiūrovų dėmesio, skiriamo laiko, finansavimo itin aktyvi, mes nusprendėme dirbti kartu su Kauno bienale TEXTILE tikėdamiesi, jog tai atneš kažką naujo ne tik Lietuvos mastu, bet ir Europos kultūros scenai“, – apie projektą pasakoja jo bendraautorė, choreografė ir festivalio AURA-21 meno vadovė Birutė Letukaitė.

Šiam projektui buvo suburtos penkios tarptautinės komandos menininkų užsiimančių šiuolaikinio šokio choreografija ir vizualiuoju menu. Žymūs menininkai iš Vokietijos, Norvegijos, Brazilijos, Suomijos, Lietuvos, Graikijos, Estijos susiburs siekdami sukurti nematytą meninį produktą, kuriame susijungtų ir persipintų disciplinos, įgūdžiai, kuriame atsirastų tai, kas nepatiriama atliekant savo vaidmenį – dirbant savo darbą.

Pirmą kartą 2011-ųjų rudenį vyksiantis dviejų festivalių bendras projektas JUDANTI TEKSTILĖ neturi analogų nei Europoje, nei Pasaulyje. Galbūt dėl, kaip naujas fenomenas itin didelio susidomėjimo jis jau dabar sulaukia iš menininkų ir tarptautinės kultūrinės spaudos. Programa, kartu su TEXTILE 11 ir festivaliu AURA-21 prasidės rugsėjo 22 d., bendro festivalių atidarymo metu.

Atgal