Naujienos
2010-08-31  Premjera „Atvirų akių panoramos“ – šiuolaikinio meno kalba apie kibernetinį kapitalizmą

"Atvirų akių panoramos" – bendras dviejų Ispanijos teatrų Manantiales ir Tranvia bei lietuvių šokio teatro Aura projektas, kurio premjera bus pristatyta Klaipėdoje,PLArtFORMOS šiuolaikinio meno festivalyje. 

Tai šiuolaikinio šokio projektas, kuriam įkvėpimo semiamasi iš skirtingais XX a. laikotarpiais į Niujorką gyventi išvykusių menininkų Federico García Lorca ir Jono Meko gyvenimo istorijų ir kūrybos. Pasirodyme susipina šiuolaikinis vaizduojamasis menas, šiuolaikinis šokis, moteriškas vokalas ir gyvai atliekama elektroninė muzika.

Giliame poetiniame kūrinyje kūnų pagalba kalbama apie ekonominius pakilimus ir nuosmukius, globalinę politinę pasaulio situaciją ir kibernetinį kapitalizmą. Kasdien besinaudojant internetu net asmeninė informacija yra suprekinama, todėl autoriai naudojasi kolektyvinės sąmonės metafora ir pasirodymo kūrėjų tapatybės nėra atskleidžiamos.

"Mes negalime dirbti nekalbėdami apie politinį diskursą", – sako spektaklio kūrėjai. 

Spektaklis skiriamas vyresnėms nei 18 metų auditorijoms. Spektaklio kūrėjai nepripažįsta nuogo kūno kaip tabu ir kritikuoja paradoksą, kuomet brangiais rūbais aprengto kūno nesigėdijama, tačiau nuogumas tampa gėda. Anot jų, savastis prarandama prekinių ženklų apsuptyje. 

Šis spektaklis nesibaigia išėjus iš pasirodymų salės, jis tęsiasi kol apie jį kalbama. 

Spektaklis Klaipėdoje vyks rugsėjo 17 d., 19:00, „Švyturio menų doke, Naujoji uosto g. 3. Bilietų kaina nuo 30 lt., juos galima įsigyti bilietai.lt kasose ir valandą prieš spektaklį „Švyturio menų doke“.

-----

"Atvirų akių panoramos" taip pat galėsite išvysti:

Rugsėjo 16 d. Birštono kultūros centre (Jaunimo g. 4),
Rugsėjo 18 d. 19:00 Vilniuje, Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6),
Rugsėjo 25 d. 20:00 ir 23:30 Kaune, senajame "Lituanica" fabrike (Jonavos g. 3).

Atgal