Šokio teatras Zawirowania | Lenkija


Zawirowania šokio teatrą 2004 metais įkūrė patyrę baleto šokėjai ir nepriklausomi menininkai, kurie įgūdžius tobulino šiuolaikinio šokio praktikų ir dirbtuvių metu. Skirtingų šokio specifikų sintezė suteikia jų pasirodymams originalumo ir išplečia kūrybinį teatro potencialą. Trupė savo pasirodymuose siekia judesiu išreikšti emociją. Grupės vadovė – Elwira Piorun – buvusi Varšuvos didžiojo teatro baleto solistė. Zawirowania šokio teatras organizuoja Vidurio Europos šokio teatrų festivalį.

Daniel Abreu išsiskiria asmeniniu braižu ir unikalia šokio kalba, kuriama choreografinių stilių pagalba. Jis smulkiai tyrinėja judesį, šią išraiškos formą derina su kitomis, pavyzdžiui, fotografija ar teatru. Minimaliuose jo pasirodymuose santūri scenografija pabrėžia šviesos ir judesio rolę. Išeities taškas visuomet yra pats judesys, judesio komunikacija. Tai ir kuria unikalią Daniel Abreu šokio kalbą.

„Už regos lauko“

Pasirodymo išeities taškas – kūnas ir judesys. Atlikėjai šoka individualiai, nors yra jungiami tos pačios erdvės. Kiekvienas jų pasakoja savo istoriją, o auditorija nusprendžia kas yra kas ir kokie ryšiai jungia veikėjus. Taip apibrėžiama situacija, kuomet veiksmas scenoje yra kuriamas ir žiūrovo. Jo buvimas priverčia šokėjus atlikti figūras, kurios perduoda prasmę. Šokėjai žiūrovui nepasiekiami, jie tegali būti stebimi, tačiau negali būti įtakoti taip, kad stebėjimas pakeistų vaizdų prasmę. Šokis, šiuo atveju, tai metodas patirti tai, ką slepia paviršius, suvokti tik iš išorės matomą santykių prasmę.

 35 min. / (N-14)

Choreografija: Daniel Abreu
Šokėjai: Zawirowania šokio teatras (Elwira Piorun, Karolina Kroczak, Bartek Figurski, Szymon Osiński)
Muzika: koliažas (Alva Noto, Julian Neto)
Apšvietimas ir erdvė: Daniel Abreu

Atgal