Šokio trupė „Experimentus“ | Brazilija


Šokio trupė „Experimentus“ – trupė išvysčiusi savita stilių. Tai atskleidžia jų aktyvią veiklą Brazilijos šokio erdvėje. Trupė kritikų pripažįstama viena perspektyviausių naujosios kartos trupių.

Jaunas šokėjas – Paulo Lima – ne vienerius metus šokęs Europoje, vedinas savos svajonės ir remiamas nevyriausybinės organizacijos „EDISCA“ 2005 metais įsteigė trupę. „Experimentus Dance Company“ ne kartą sulaukė publikos ir kritikų pripažinimo. Trupė yra apdovanota dviemis Brazilijos vyriausybės apdovanojimais.

www.experimentusciadedanca.blogspot.com

 

„Formos“


Įsivaizduokite, jog turite dėžutę, pilną atsiminimų... „Kūną“ kaip objektą, kuris kartą pravertas atgaivina prisiminimus, vedžiojančius po atmintį...


Choreografija: Paulo Lima
Atlikėjai: Paulo Lima, Ana Vladia, Wagner Beulk
Muzika: Alayde Lima

Trukmė: 37 min.


„DOMINIQ“

(Dominiq - A Choreographic Study on Spirituality "The release")

Tas natūralus ryšys tarp žmogaus ir dievybės; vaizduotė iškelianti susidomėjimą žmonija ir nemirtingumo klausimą... Būtybės savo gyvenime siekia pilnatvės santykiuose su transcendentine erdve. Būtybės tai „dvasingumo“ išraiška atspindinti žmogaus plotmes. Atrodo, kad tikėjimą žmogus turėtų priimti kaip natūralią savybę, nusakomą giliausiais pojūčiais ir aspiracijomis. Tačiau tai iškelia pernelyg daug klausimų ir netikrumą, kuris meluoja žmogaus protui...

Atsargiai analizuodami šias temas, mes įdėmiai žvelgiame į kūno ir proto sąsajas, nepamirštame žmogiškųjų silpnybių, taip siekdame atverti erdvę klausimams. Juk yra tai, ko mūsų akys neregi, tačiau mes jaučiame tai susidurdami su nežinomybe. Staiga atsiduriame sudėtingos dėlionės akivaizdoje: KŪNAS, PROTAS ... IR SIELA?

„Dominiq“ išvertus iš lotynų kalbos - internalizaciją, procesas lemiantis žmogaus mąstymo, jautimo ir elgesio pobūdį; tai tavo dalis besiilginti sielos, tavasis „aš“.


Choreografija: Paulo Lima
Atlikėjai: Paulo Lima, Ana Vladia, Wagner Beulk
Muzika: Alayde Lima

Trukmė: 25 min.

Atgal