Mikołaj Mikołajczyk  | Lenkija


Mikołaj Mikołajczyk baigė baleto mokyklą Poznanėje, pradėjo šokėjo ir choreografo karjerą teatre „Wielki“, Lenkijos Nacionalinėje operoje. Vėliau dirbo su legendiniu Henryk Tomaszewski jo Vroclavo pantomimos teatre, Lenkijos teatre „Tańca“, porą sezonų šoko Karlsrūhėje ir Berlyne. Dirbo su tokiais choreografais kaip Mats Ek, Birgit Cullberg, Olaf Schmidt, Anatol Fodor ir daugeliu kitų.

Jo sceninė pantomimos, teatro, šokio patirtis gracingai susilieja autoriniuose pasirodymuose. Jei būtų įmanoma surinkti jo darbus ir išdėlioti ant plokštumos, nesunkiai galėtume nubraižyti sąsajų, citatų ir mūzų žemėlapį.

Mikołajczyk vienas menininkų, kurie mėgsta kalbėti apie save, tačiau toks egocentrizmas užfiksuodamas auditorijų vizijas veikia kaip sapnų gaudyklė.

„Laukimas“(N-18)

Tai pirmasis Mikołaj Mikołajczyk solo spektaklis pastatytas 2006 metais.

Laukimas. praradimas vienatvė apleidimas prisiminimas pavydas nepasitikėjimas savimi žvalgymasis atgal sielvartas drovumas pavydas ir tuomet diena kai laukiama vakaro tamsios nakties aš jaučiu jie mane stebi man palengvėja niekas nemato pavydas aš vienas nieko nėra pavydas jaučiuosi gerai man palengvėja niekas nestebi

Gyvenimas kažkur išsisklaidė, dingo tik prieš sekundę. Blogiausia yra supratimas, kad visa tai tik akimirkos klausimas. Ne tuštuma, neviltis, nebūtis. Tačiau jame taip pat glūdi sužeisto šuns stiprybė, kažkas pirmykščio, užuomazginio. Dievas nepadeda. Galiausiai, niekas nemėgsta du kartus daryti to paties.


„Turiu pats save sukurti, tačiau kaip tai padaryti, jei su kiekvienu kvėptelėjimu mano kūnas kuria antikūnius kovojančius prieš jį patį? Nesvarbu, sakau aš tau, pabandykim gyventi.“


Muzika: M. Górecki, Kronos Quartet, H. Purcell, B. Frank
Idėja ir choreografija: M. Mikołajczyk

Trukmė: 60 min.

Atgal