JOHANNES WIELAND | JAV


Ši šokio trupė realizuoja savo įkūrėjo, vokiečių kilmės choreografo Johaneso Vylando (Johannes Wieland) kūrybines vizijas, kurios grindžiamos architektūriniu kūno, judesio ir erdvės supratimu, panyrančiu į pačias intymiausias žmogaus sielos gelmes. Taip sukuriamas abstrakcijų ir metaforų kupinas trupės repertuaras.

Johaneso Vylando trupę vienija bendras požiūris į scenos meną – kaip kruopštų tobulėjimo procesą, kuriame analizuojamos įvairių situacijų priežastys. Intensyvus darbas skatina glaudų šokėjų, kompozitorių, dizainerių ir kitų menininkų kūrybinį santykį.

Johanesas Vylandas ir jo trupės nariai džiaugiasi, galėdami pasidalyti su žiūrovais savo darbais ir žiniomis, ir kviečia dalyvauti diskusijose prieš ir po spektaklių, paskaitose, atvirose repeticijose ir seminaruose. Pagal galimybes spektaklių ištraukos ar net ištisi darbai pritaikomi kitoms trupėms arba studentų grupėms.

Pirmoji trupės „johannes wieland“ premjera įvyko 2002 m. Niujorke. Nuo to laiko ji pasiekė garbingą pripažinimą ir laimėjo keletą prestižinių apdovanojimų. Trupė pasirodė daugelyje pasaulio scenų, taip pat rengė rezidentines programas, užsiėmė šokio edukacija.

„newyou“ 
Choreografija: Johannes Wieland
Šokis: Brea Cali, Ryan Mason, Eva Mohn, Isadora Wolfe
Muzika: Barry White, phonophani, Bert Kaempfert
Šviesos: James Clotfelter
Scenos vadyba: Marijke Eliasberg
Scenografija: Johannes Wieland
Kostiumai: Johannes Wieland
Video pritaikymas: Monica Gillette
Trukmė: 70`
Premjera: 2008 m.

Johaneso Vylando spektaklis “newyou” („kitas aš") nukelia publiką į filosofinę melo ir laimės realybę. Spektaklio premjera įvyko 2008 metų birželį Niujorke. Scenoje penki atlikėjams talkino videografas ir Multimedinis šokio teatras. Netrukus  trupė su „johannes wieland" su šiuo spektakliu išvyko į gastrolinį turą po Europą.
 
„Vylandas analizuoja slapta aistra ir smurtu pulsuojančius įvykius, apvalydamas, skrosdamas juos ir vėl mikliai užsiūdamas – tarsi įgudęs chirurgas “. (Deborah Jowitt, The Village Voice).

Jis tiria laimę kaip emocinę būseną, mėgindamas žvelgti giliau ir klausdamas: „...ar mes išduodame save, idant taptume laimingi?“.

Europos šokio kritikos 2007–2008 m. apžvalgoje Stiuartas Svynis šokėjos Evos Mon pasirodymą spektaklyje „newyou“ apibūdina kaip išskirtinį.

Daugiau informacijos: www.johanneswieland.org

Rėmėjai:

Vidurio Atlanto meno paramos fondas; JAV menininkų, dalyvaujančių tarptautiniuose festivaliuose ir parodose, fondas; Nacionalinis meno paramos fondas; Andrew W. Mellon fondas.

Vienas spektaklio „newyou“ fragmentas buvo sukurtas ir pirmą kartą parodytas scenos meno atlikėjų kūrybinėje stovykloje „The Yard“, kuri vyko Chilmarke (JAV) kaip rezidentinės programos dalis.

 

Atgal