Kauno šokio teatras AURA | Lietuva


Tai seniausias ir didžiausią patirtį turintis šiuolaikinio šokio teatras Lietuvoje, pelnęs ne tik nacionalinį, bet ir tarptautinį pripažinimą. 1980 m. „Aurą“ įkūrė buvusi šokėja, dabar – žinoma choreografė ir šokio pedagogė Birutė Letukaitė, iki šio vadovaujanti šiam teatrui.

„Aura“ reprezentavo Lietuvos šiuolaikinį šokį daugelyje tarptautinių kultūros renginių, pasirodė 25 užsienio valstybėse, buvo apie 140 festivalių dalyvė; išugdė puikius šokėjus, demonstruojančius aukštą šiuolaikinio šokio atlikimo kultūrą.

„Aura“ nuolat bendradarbiauja su užsienio choreografais ir šokio pedagogais (čia yra dirbę per 32 choreografai iš 14 užsienio valstybių); vykdo socialines-edukacines programas šokio mėgėjams ir profesionalams; kuria bendrus projektus su kitų sričių menininkais. Prie teatro veikia šokio mokykla-studija. „Auros“ kūrybinė veikla įvertinta miesto, šalies ir tarptautiniais apdovanojimais.

1989 m. „Aura“ surengė pirmąjį Lietuvoje tarptautinį modernaus šokio festivalį, kuris jau tapo gyvybinga Kauno miesto tradicija bei reikšmingu šalies kultūrinio gyvenimo įvykiu.

„Ši modernaus šokio trupė pasižymi šviežumu ir aistra savo menui, ką daugelis Vakarų trupių yra jau praradę...“ („South Wales Evening Post“, Didžioji Britanija)

„Interjerai“

Choreografija: Karel Vanek kartu su „Auros“ šokėjais
Šokis: Rasa Danilinaitė, Lina Puodžiukaitė, Rūta Lelytė, Audronė Leškevičiūtė, Mantas Stabačinskas
Muzika: Alva Noto
Šviesos: Markus Becker
Trukmė: 26`
Premjera: 2008 m.

Eini
Dažnai net nesuvokdamas,
Kad tuo pat metu tu krenti.
Kiekviename žingsnyje pasvyri į priekį
Ir po to sulaikai save nuo kritimo.
Vėl ir vėl krenti,
Ir po to sulaikai save nuo kritimo.
Taip tu gali eiti ir kristi vienu metu...
Laurie Anderson

Šokio spektaklis „Interjerai“ buvo pastatytas 2008 m. rudenį Bonoje kartu su šiame Vokietijos mieste reziduojančiu čekų kilmės choreografu Karelu Vaneku (Karel Vanek). Šis šokio projektas specialiai rengtas Baltijos šalių kultūros metams Vokietijoje. Premjera įvyko 2008 m. lapkritį Bonoje.

Kuriant spektaklį daug dėmesio buvo skiriama laisvai improvizacijai – siekta atskleisti šokėjų individualumą, jų judėjimo, erdvės pojūčio savitumą. Spektaklyje skamba talentingo vokiečių kompozitoriaus, minimalistinės ir eksperimentinės muzikos kūrėjo Carsten Nikolai (dar žinomo Alva Noto slapyvardžiu) muzika. Šokio įtaigą sustiprina įdomus Markuso Bekerio (Markus Becker) apšvietimas.

Daugiau informacijos: www.aura.lt

Rėmėjai: Reino Vestaflijos žemės kanceliarija, Bonos miesto kultūros skyrius.

 

Atgal