BEN J. RIEPE  | Vokietija


Tai nepriklausoma Vokietijos šokio trupė, kurią 2005 m. Diuseldorfe įkūrė vienas geriausių šiuo metu Vokietijos choreografų Ben J. Riepe. Savo laiku kaip kviestinis šokėjas jis yra šokęs Pinos Bauš (Pina Bausch), žymiausios šiuolaikinio šokio kūrėjos,  šokio teatre. Trupė yra sukūrusi ir parodžiusi daug ilgos trukmės spektaklių įvairiose tarptautinėse scenose.

„amour espace“

Choreografija: Ben J. Riepe
Šokis: Fa-Hsuan Chen, Simon Hartmann, Deborah Gassmann, Linda Nordström, Daniel Ernesto Müller Torres
Muzika: Alex Alves Tolkmitt
Scenografija: Guido Panreck
Kostiumai: Anna Kleihues
Apšvietimas: Dimitar Evtimov
Trukmė: 60`
Premjera: 2007 m.

Spektaklyje "amour espace" (išvertus iš pranc. k. – „meilės erdvė“) analizuojama žmogaus kūno ateitis. Nenudailintos formos, atviros struktūros, pilkų atspalvių štrichai aiškioje, ryškioje šviesoje. Kūnai, plaukiantys tarp žinomybės ir nežinomybės. Figūros, siekiančios būti arba tapti skirtingomis. Teatrališkai pristatomi individai reflektuoja savojo „aš“ kūrimą bei nuolat tikrina ribas tarp fikcijos ir realybės.

Trokšdami tapti didingesni personažai nuolat konfrontuoja, sukeldami dramaturginius lūžius. Tuo būdu jie visą laiką išlieka savo potraukių ir siekių nelaisvėje – tarsi supanašėję meilužiai kelyje į niekada neįvykstantį bučinį.

Kūno dekonstrukcija ir rekonstrukcija. Savo choreografijoje Benas J. Riepe analizuoja stiprios emocinės galios ir abstrakčių modelių sintezę – dirbtinis kūniškumas kontrastuoja su gyvuliškais ir impulsyviais proveržiais.

Daugiau informacijos: www.benjriepe.com

Rėmėjai


Atgal