2008-09-19 nr. 815

Rugsėjo 30 – spalio 6 d. Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje vyks 18-asis „Auros“ šokio festivalis, kuriame savo kūrybą pristatys šokio trupės, atlikėjai ir choreografai iš Belgijos, Izraelio, Vengrijos, Vokietijos, Šveicarijos, Švedijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos ir kt.

Festivalio programoje – žinomi ir dar negirdėti vardai, unikalūs šokio projektai ir premjeros. Šiuolaikinio šokio meno ribas praplės įvairios scenos menų jungtys, multimedijos, audiovizualiniai kūriniai. Temų lauke – išskirtinis dėmesys komplikuotai šiuolaikinio žmogaus jausenai, painiems žmonių tarpusavio santykiams, visuomenės sąmonę kaustantiems stereotipams, tradicinių vertybių krizei. Festivalio dalyvių choreografijoms kūrybinių impulsų teikia šiuolaikinės mito transformacijos, dar neišnaudotos kūno, erdvės, vaizdo ir garso technologijų galimybės.

Festivalis prasidės Klaipėdoje (rugsėjo 30 d.) tarptautiniu šokio projektu „Body Babel“ („Kūnas Babelis“), kuriame dalyvauja įvairių Europos šalių šokio artistai.

Projektas remiasi idėja, kad skirtinga kultūrinė ir individuali patirtis savaip veikia ne tik verbalinę, bet ir neverbalinę – kūno kalbą. Remiantis Senajame Testamente aprašyta Babelio bokšto statymo istorija šokio pastatyme „Kūnas Babelis“ bus siekiama atskleisti tarpkultūrinių santykių psichologiją. Spalio 2 d. šis projektas debiutuos ir Kaune.

„Auros“ inf.

Atgal