Prasidėjęs Klaipėdoje, beveik savaitę džiuginęs Kauno modernaus šokio mėgėjus, aštuonioliktasis modernaus šokio festivalis šiandien pasiekė ir Vilnių.

Paskutinis šių metų festivalio spektaklis vyks šiandien, pirmadienį, Nacionalinio dramos teatro Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 4), 19 val.

„Compagnie drift“ trupė iš Šveicarijos vilniečiams parodys šokio spektaklį „Amours et delices“ („Meilės ir malonumai“), kuriame sarkastiškai parodomi vyrų ir moterų santykiai.

„Amours et délices“ – intymus kūrinys, kuriame judesio kalba, kupina poezijos ir žaismingumo, publikai rodomas farsas, atskleidžiantis moteriško koketavimo prigimtį.

Apleisti, ilgesio ir geidulio apimti vyrai žvalgosi iš pasalų, o laimingos moterys, nugrimzdusios svajose, šoka po dvi porose. Kiekviena jų yra veikiama neišpasakyto švelnumo kitai. Kiekviena yra kitos atspindys, tačiau vis viena išlieka savimi.

Tarsi komiksų personažai, virstantys iš marionečių į vampyrus, o po to į mylimąsias, jos vedžioja savo partnerius parko takeliu stiprindamos emocinę įtampą tol, kol tie atsiskiria nuo savęs ir visiškai pasimeta.

Viskas kūrinyje apsiverčia, susimaišo ir išsikreipia. Šešėlių nemetantys vyrai lieka fone. Jei moterys nesuteikia jiems energijos, jie tarsi impulsų valdomi padarai neramiai, betiksliškai ir lėtai slenka koridoriais.

„Meilės ir malonumai“ – tai poetiškas šokio kūrinys, kupinas nerūpestingos pagiežos ir absurdiško sąmojo. Ne vien tik paprasto malonumo.

Atgal