Autorius Marius Janavičius
Spalio 03, 2008

Ketvirtadienio vakarą 18-ojo tarptautinio modernaus šokio festivalio scenoje debiutavo įstabioji švedų solo šokėja Virpi Pahkinen ir tarptautinis šokio projektas „Kūnas Babelis“.

Tarptautiniame projekte – ne tik šokio meistrai

Tarptautinis šokio projektas „Kūnas Babelis“, simboliškai paskelbęs modernaus šokio fiestos pradžią, vakar debiutavo ir Kaune. Remiantis Senajame Testamente aprašyta Babelio bokšto statymo istorija šiame šokio spektaklyje siekiama atskleisti tarpkultūrinių santykių psichologiją.

Projekte dalyvavo rinktiniai šokio artistai iš įvairių Europos šalių: Armėnijos, Belgijos, Ispanijos, Lietuvos, Slovakijos, Turkijos. Tarp jų – ir Kauno šokio teatro „Aura“ šokėja Lina Puodžiukaitė.

Daugelis projekto dalyvių – ne tik patyrę šokėjai, choreografai ar muzikantai. Jie taip pat užsiima pedagogine veikla, vadovauja savo šokio studijoms ar trupėms, domisi įvairiomis kūno valdymo galimybėmis (kovos menais, joga), šiuolaikinėmis vaizdo ir garso technologijomis, menais.

Projekto autorė Rosa Mei yra Amerikoje gimusi kinietė, šiuo metu gyvenanti Antverpene (Belgijoje). Tai choreografė, šokėja, multimedinių menų atlikėja, turinti daugiau negu dvidešimties metų patirtį ne tik šokio, bet ir kovos menuose (kung fu, wushu, aikido). Ši menininkė – juodo aikido diržo savininkė, taip pat buvusi JAV wushu rinktinės narė.

Moters kūno metamorfozės

Gausių aplodismentų sulaukė švedų šokėja Virpi Pahkinen. Ji yra viena sėkmingiausių solo šokėjų Skandinavijoje. V. Pahkinen darbai susilaukė puikių kritikų atsiliepimų 35 pasaulio šalyse, tarp jų – Australijoje, Kanadoje, Meksikoje, Pietų Afrikoje.

Švedė yra šokusi keliuose žymaus švedų kino ir teatro režisieriaus Ingmaro Bergmano (1918–2007) spektakliuose, kurie buvo pastatyti Karališkame dramos teatre Stokholme. Taip pat kūrusi ir atlikusi savo choreografijas šokio filmuose televizijoje ir kine.

„Auros“ festivalio scenoje šokėja debiutavo su dviem solo spektakliais – „Sepia longa, aspectus brevis“ ir „Meretsegerė“ (Toji, kuri myli tylą).

Virpi Pahkinen kūrybą įkvepia Rytų filosofija, jos darbai kupini harmonijos pojūčio, paslapties, dvasingumo, neįtikėtinų kūno metamorfozių.

„Tik Virpi Pahkinen gali šokti taip, kaip Virpi Pahkinen. Ir kada ji tai daro, net dievai privalo sulaikyti kvėpavimą iš nuostabos“, – rašoma Švedijos dienraštyje „Svenska Dagbladet“.

Šį vakarą modernaus šokio mėgėjams pristatomas šiuolaikinio šokio trupės „The Symptoms“ pasirodymas „Ten nieko nėra arba – ar sapnai dieną eina miegoti?“. Koncertas įvyks 19 val. VDU koncertų salėje.

Kauno valstybinio dramos teatro Didžioji salėje šokio teatras „Aura“  pristatys naują šokio spektalį „Atgal“.

Vėliau, 23 val., „Romuvos“ kino salėje, įspūdingas renginys – multimedijų spektaklis „Akys, virpančios mano keliuose“.

Atgal