Vėjūnė INYTĖ
LS korespondentė
2008-10-04

Pilnametystės sulaukęs modernaus šokio festivalis į tradicines ir neįprastas erdves priviliojo ištikimus savo gerbėjus ir naująją modernaus meno mėgėjų kartą.

Ketvirtadienį prasidėjęs XVIII tarptautinis modernaus šokio festivalis publiką jau nudžiugino įvairiais spektakliais ir projektais.

Tradicinėje festivalio erdvėje – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) didžiojoje salėje savo pasirodymus pristatė Lietuvos, Latvijos, Švedijos, Belgijos, Vengrijos, Izraelio atstovai.

„Aura“ pristatė premjerą

Intriguojantį projektą „Kūnas Babelis“ parodė tarptautinė komanda – šešių šalių atstovai, remdamiesi Senajame testamente aprašyta Babelio bokšto statymo istorija, atskleidė tarpkultūrinių santykių psichologiją. Šiame projekte pasirodė ir Lietuvos atstovė Lina Puodžiukaitė.

Vakar nauju spektakliu savo gerbėjus nudžiugino festivalio organizatoriai – Kauno šokio teatras „Aura“.

Spektaklį „Atgal“ pastatė buvusi „Auros“ auklėtinė Raimonda Gudavičiūtė.

Spektaklyje kalbama apie žmogaus santykius su kitais, apie artimojo ilgesį.

Atranda neįprastas erdves

Vakar prasidėjo ir festivalio projektai netradicinėse erdvėse. Solistė Skaidra Jančaitė ir Latvijos atstovė Simona Orinska „Romuvos“ kino teatre pakvietė į multimedijų spektaklį „Akys, virpančios mano keliuose“.

Publika pasijuto tarsi dalyvaujanti teatralizuotame rituale, kurio metu, pasitelkiant garsą, judesį, balsą, poeziją, bandyta skverbtis į žmogiškosios būties esmę.

Šiandien ir paskutiniąją festivalio dieną (sekmadienį) Kaune, VDU didžiojoje salėje, pasirodymus surengs Šveicarijos ir Lenkijos atstovai.

Gamykloje vyks diskoteka

Tęsis ir projektai naujose festivalio erdvėse. Šeštadienį Kauno valstybiniame dramos teatre Vokietijos Rainsbergo muzikos akademijos auklėtiniai pristatys netradicinį baletą „Aukso veršis“.

Pasibaigus šiam spektakliui, publika per valandą turės pasiekti apleistą Kauno radijo gamyklą.

Čia lietuvių trupė „Ugnies ratas“ rengs ugnies parodomąją programą, svečiai iš Izraelio „Tami Dance Company“ pakvies į „Peep šou“ stiliaus vaidinimą, kurio metu bus galima pasižvalgyti pro rakto skylutę į svetimus gyvenimus.

Alternatyvios muzikos grupė „Fusedmarc“ pristatys gyvos muzikos projektą, Muzikiniame klube karaliaus didžėjus Tomas Jokūbauskas ir saksofonininkas Gražvydas Kardokas.

Spalio 5-ąją, sekmadienį, festivalį Kaune užbaigs Lenkijos šokio teatras, VDU salėje parodysiantis spektaklį „Wo-man pomidoruose“.

Klaipėdoje prasidėjęs festivalis spalio 6-ąją baigsis Vilniuje. Nacionaliniame dramos teatre į vaidinimą pakvies Šveicarijos atstovai.

Lietuvos rytas / Laikinoji sostinė
2008 M. SPALIO 4 D., ŠEŠTADIENIS. NR. 227 (5392) 

Atgal