Šiandien „Auros“ šokio festivalis pasieks savo piką. Vyksmas plėtosis nuo ankstyvo vakaro iki pat vėlyvo vidurnakčio net trijose skirtingose erdvėse. Šį vakarą šiuolaikinio šokio ir muzikos gurmanų laukia ypatingi žiūrėjimo, klausymo ir judėjimo malonumai.

Vyksmas prasidės 18 val. VDU koncertų salėje, kur pasirodys šiuolaikinio šokio trupė „Compagnie drift“, šiuo metu laikoma viena geriausių Šveicarijoje. Trupė parodys intriguojantį šokio spektaklį „Amours et delices“ (pranc. meilės ir malonumai), kuriame balansuojant tarp absurdiško sąmojo, lengvos ironijos ir švelnumo mėginama atskleisti koketišką moters prigimtį.

20 val. Kauno dramos teatre pasirodys Rheinsbergo muzikos akademijos (Vokietija) globojami talentai. Garsios vokiečių choreografės Betinos Ovčarek šiuolaikinio šokio trupė atliks multimedijinį kompozitoriaus Helmuto Zapfo baletą „Aukso veršis“. Spektaklio meno vadovė ir libreto autorė – muzikologė, Rheinsbergo muzikos akademijos rektorė Ulrike Liedtke.

„Aukso veršis“ – tai tipiškas modernaus šokio spektaklis, kuriame daug improvizacijos, nenuspėjamo veiksmo bei netikėtų šiuolaikinės muzikos dermių.

Kompozitorius Helmutas Zapfas spektaklio personažus iliustravo charakteringais muzikos instrumentais – klarnetu, marimba, arfa, masyviais fortepijono akordais ir įvairia meninio triukšmo palete. Šiame šokio spektaklyje taip pat naudojama videomedžiaga ir garso įrašas, kuriame dalyvauja net 16 instrumentalistų.

Žvilgčiojimo malonumai

Link vidurnakčio festivalio vyksmas persikels į apleistas Kauno radijo gamyklos patalpas, kurios festivalio organizatorių ir rėmėjų pastangomis, šį vakarą virs tikru šiuolaikinio šokio ir muzikos teatru.

Čia bus galima pamatyti net kelių festivalio dalyvių pasirodymus. Tikriau, ne tik pamatyti, bet ir patiems juose dalyvauti (judėti, žiūrėti, klausyti, šnabždėti, mirksėti ir t. t.), mat sėdėti ir snausti nebus nei kur, nei kada…

22 val. renginį pradės šokio su ugnimi studija „Ugnies ratas“ (Lietuva), kuri įtrauks festivalio publiką į šokio, muzikos ir ugnies stichiją.

Pasibaigus keliolika minučių truksiančiam fakyrų ir žonglierių pasirodymui žiūrovams bus pristatytas unikalus Izraelio choreografo Nimrodo Freedo ir šokio trupės „Tami“ kūrybinis darbas „Peep Dance“  – „Šokis žvilgčiojančiam slapčiomis“.

Pasinaudodamas žinoma „peep šou“ idėja choreografas sumanė kiek kitaip apmalšinti šiuolaikinę visuomenę ir ypač žiniasklaidą užvaldžiusį aistringą malonumą žvilgčioti slapčiomis į kito privačią ar net intymią erdvę.

Šokio pastatyme „Peep Dance“ žiūrovai galės žvilgčioti kiek panorės – tik ne į  eterio žvaigždžių miegamuosius, o į šokio ir muzikos estetikos pripildytą erdvę.

Penki aptvarai. Dvidešimt penkios angos kiekviename. Penki skirtingi šokio pastatymai skambant tai pačiai muzikai tuo pat metu. Kiekvienu dirstelėjimu – vis nauja šokio perspektyva, vis kitas judėjimo ir muzikos estetikos potyris.

Klausymo malonumai

Pasibaigus valandos trukmės Izraelio šokėjų pasirodymui vakarą pratęs alternatyvios muzikos grupė „Fusedmarc“ (Lietuva), laikoma viena įdomiausių Baltijos šalyse. 2007 m. Lietuvos alternatyvios muzikos apdovanojimuose „A.LT“ grupė pripažinta geriausia „experimental“ kategorijoje.

Festivalio publikai grupė pristatys audiovizualinį gyvos muzikos projektą, kuris praturtins šokio kontekstą šiuolaikinėmis vaizdo ir muzikos galimybėmis.

„Fusedmarc“ – tai elektronikos, roko ir siurrealistinio vaizdo samplaika. Kiekvienas grupės koncertas – įtaigus audiovizualinis potyris, išjudinantis giluminį vizijų pasaulį.

Judėjimo malonumai

Šeštadienio renginių maratoną užbaigs „Dance party“. Ištvermingiausi naktinėtojai galės laisvai ir nevaržomai atsiduoti judėjimo ir muzikos improvizacijų malonumui, kurį patirti padės DJ Kubas & Life perfomance (Lietuva).

 

 

Atgal