Marius Janavičius   

Šiandien prasideda savaitę truksiantis tarptautinis modernaus šokio festivalis, kurį jau aštuonioliktąjį kartą organizuoja Kauno šokio teatras „Aura“.

Klaipėdoje – pirmą kartą

Šiais metais festivalio dalyvių pasirodymus turės galimybę išvysti ne tik Kauno, Vilniaus, bet ir Klaipėdos publika.

Per septynias festivalio dienas trijų didmiesčių šešiose tradicinėse ir netradicinėse erdvėse įprastu ir neįprastu laiku pasirodys keturiolika festivalio dalyvių iš devynių pasaulio šalių.

„Norisi, kad tą retą galimybę gyvai pamatyti, kas vyksta tarptautinėje šokio scenoje, turėtų kuo platesnis ratas besidominčiųjų“, – teigė festivalio koordinatorė Gintarė Masteikaitė.

Uostamiesčio publikai – premjera

Klaipėdoje įvyks pirmasis festivalio dalyvių pasirodymas. Rugsėjo 30 d. 19 val. Klaipėdos dailės parodų rūmuose (Aukštoji g. 3, 3a) bus pristatyta premjera – tarptautinis šokio projektas „Body Babel“ („Kūnas Babelis“).

Remiantis Senajame Testamente aprašyta Babelio bokšto statymo istorija šiame šokio pastatyme siekiama atskleisti tarpkultūrinių santykių psichologiją.

Autorė – kovos menų žinovė

Projekto autorė – kinų tautybės Amerikoje gimusi choreografė Rosa Mei, šiuo metu gyvenanti Antverpene (Belgijoje). Pasak autorės, projektas remiasi idėja, kad skirtinga kultūrinė ir individuali patirtis savaip veikia ne tik verbalinę, bet ir neverbalinę – kūno – kalbą.

Ji taip pat yra choreografė, šokėja, multimedinių menų atlikėja, turinti daugiau negu dvidešimties metų patirtį ne tik šokio, bet ir kovos menuose (kung fu, wushu, aikido). Menininkė yra juodo aikido diržo savininkė, kurį laiką buvo JAV wushu rinktinės narė.

Artistai – iš šešių šalių

Projekte dalyvauja šokio artistai iš šešių Europos šalių: Armėnijos, Belgijos, Ispanijos, Lietuvos, Slovakijos, Turkijos. Lietuvai atstovauja Kauno šokio teatro „Aura“ šokėja Lina Puodžiukaitė.

Beveik du mėnesius Antverpene (Belgija) trukusiuose kūrybiniuose užsiėmimuose projekto dalyviai aiškinosi, kaip kultūrinė tapatybė veikia individo gestus, lytėjimo, asmeninės erdvės pojūčius.

Bendro kūrybinio darbo rezultatai rugsėjo viduryje jau pristatyti Belgijos ir Turkijos publikai. Spalio 2 d. šis projektas debiutuos ir Kaune.

„Verslo savaitė “, 2008 rugsėjo 30 d.

Atgal