Marius Janavičius  

Trečiadienį Vytauto Didžiojo universiteto koncertų salėje šviesos efektus demonstravo šokio su ugnimi studija „Ugnies ratas“, o vakarą užbaigė Rūtos Nordmanės šokio spektaklis „Keturiese valtyje“.

Sulaukė pilnametystės

Renginio pradžioje žodį tarė festivalio meno vadovė bei organizatorė Birutė Letukaitė.

„Mūsų festivalis pasižymi šiuolaikinio šokio įvairove, taigi, tikiuosi jog kiekvienas atras sau kažką ypatingo“, - kalbėjo B. Letukaitė.

Į renginį tiesiai iš Kauno filharmonijos atidarymo atskubėjo ir kultūros ministras Jonas Jučas. Vyriausybės atstovas pasveikino organizatorius su 18–uoju festivaliu, bei pajuokavo, jog dabar festivalis sulaukė pilnametystės.

Festivalis vakar oficialiai atidarytas Kaune, tačiau dar antradienį Klaipėdos publika jau galėjo išvysti tarptautinį šokio projektą „Kūnas Babelis“.

Šviesos burtininkai

Pirmieji į sceną įžengė „Ugnies rato“ šokėjai. Studija „Ugnies ratas“ vienija žmones, besidominčius netradiciniu žongliravimu ir šokiu. Savo veiklą Lietuvoje ji pradėjo prieš ketverius metus su dar nematytu reginiu – ugnies šou.

Žiūrovus jie nustebino ispūdingais šviesos efektais. Studijos „Ugnies ratas“ sukurtas spektaklis „Banalu“ – pirmasis Lietuvoje šokio projektas panaudojant UV apšvietimą, projekcijas bei kitus netradicinius šviesos efektus. Įdomu tai, kad šio spektaklio atlikėjai – ne profesionalūs šokėjai, o žonglieriai.

Keturių vyrų istorija, sukurta moters

Gausybės aplodismentų sulaukė šokėjų trupė „Boot & Boat“ iš Latvijos. Besidomintiems latvių šiuolaikiniu šokiu Rutos Nordmanės vardas bei jos choreografinė kalba jau pažįstama. Savo kūryboje ji ieško naujų saviraiškos formų, kurioms impulsą teikia kūno judėjimas. Choreografė daug dirba su erdve, apšvietimu, taip pat su kontaktine improvizacija.

Tiek R. Nordmanė, tiek trupė „Boot & Boat“ turi ne vienerių metų patirtį šiuolaikiniame šokyje. Trupės šokėjai ne kartą kviesti dirbti su Latvijos ir užsienio choreografais.

Šokio spektaklis „Keturiese valtimi“ žiūrovus privertė visiškai atsiduoti viliojančiai judesio galiai bei istorijai, kurią scenoje pasakoja vyrai. Spektaklis kelia tostą už vyrišką stiprybę, atvirumą ir atkaklumą bei už moterų jautrumą, meilę ir grožį.

Galima tik žavėtis tuo, kaip R. Nordmanė galėjo atspėti mažas vyro vidinio gyvenimo detales ir perkelti jas į sceną per choreografiją. Judesiai atliekami taip lengvai ir laisvai, kad tik šokėjų kvėpavimas išduoda jų nuovargį.

Šiandien, spalio 2 d., VDU koncertų salėje modernaus šokio gerbėjai galės išvysti Virpi Pahkinen iš Švedijos sukurtus pasirodymus „Sepia longa, aspectus brevis“ ir „Meretsegerė“ (Toji, kuri myli tylą).

Visą festivalio programą galite rasti čia.

Išsamiau (fofo, video) „Verslo savaitė“
2008 spalio 2 d., Nr. 39 (81)

Atgal