Šiandien (spalio 2 d.) festivalio scenoje debiutuos įstabioji švedų solo šokėja Virpi Pahkinen ir tarptautinis šokio projektas „Kūnas Babelis“ (chor. Rosa Mei, Belgija). Pasirodymai vyks 19 val. VDU koncertų salėje (S. Daukanto g. 28)

Moters kūno metamorfozės

Virpi Pahkinen yra viena sėkmingiausių solo šokėjų Skandinavijoje. Jos darbai susilaukė puikių kritikos atsiliepimų 35 pasaulio šalyse, tarp jų – Australijoje, Kanadoje, Meksikoje, Pietų Afrikoje.

Virpi Pahkinen yra šokusi keliuose žymaus švedų kino ir teatro režisieriaus Ingmaro Bergmano (1918–2007) spektakliuose, kurie buvo pastatyti Karališkame dramos teatre Stokholme. Taip pat kūrusi ir atlikusi savo choreografijas šokio filmuose televizijoje ir kine. 

Menininkės kūrybą įkvepia Rytų filosofija, jos darbai kupini harmonijos pojūčio, paslapties, dvasingumo, neįtikėtinų kūno metamorfozių. „Tik Virpi Pahkinen gali šokti taip, kaip Virpi Pahkinen. Ir kada ji tai daro, net dievai privalo sulaikyti kvėpavimą iš nuostabos“, – rašoma Švedijos dienraštyje „Svenska Dagbladet“.

„Auros“ festivalio scenoje šokėja debiutuos su dviem solo spektakliais – „Sepia longa, aspectus brevis“ ir „Meretsegerė“ (Toji, kuri myli tylą).

Tarptautinio šokio projekto premjera

Tarptautinis šokio projektas „Kūnas Babelis“, rugsėjo 30 d. simboliškai paskelbęs Klapėdoje modernaus šokio fiestos pradžią, šiandien debiutuos ir Kaune. Remiantis Senajame Testamente aprašyta Babelio bokšto statymo istorija šiame šokio spektaklyje siekiama atskleisti tarpkultūrinių santykių psichologiją.

Projekte dalyvauja rinktiniai šokio artistai iš įvairių Europos šalių: Armėnijos, Belgijos, Ispanijos, Lietuvos, Slovakijos, Turkijos. Tarp jų – ir Kauno šokio teatro „Aura“ šokėja Lina Puodžiukaitė.

Daugelis projekto dalyvių – ne tik patyrę šokėjai, choreografai ar muzikantai. Jie taip pat užsiima pedagogine veikla, vadovauja savo šokio studijoms ar trupėms, domisi įvairiomis kūno valdymo galimybėmis (kovos menais, joga), šiuolaikinėmis vaizdo ir garso technologijomis, menais.

Projekto autorė Rosa  Mei yra Amerikoje gimusi kinietė, šiuo metu gyvenanti Antverpene (Belgijoje). Tai choreografė, šokėja, multimedinių menų atlikėja, turinti daugiau negu dvidešimties metų patirtį ne tik šokio, bet ir kovos menuose (kung fu, wushu, aikido). Ši menininkė – juodo aikido diržo savininkė, taip pat buvusi JAV wushu rinktinės narė.

Daugiau informacijos

Atgal