Trečiadienį laikinojoje sostinėje prasideda jau 18-asis Kauno šokio teatro „Aura“ organizuojamas tarptautinis modernaus šokio festivalis.

Pilnametystės sulaukusio festivalio programoje nestigs pripažintų ir dar negirdėtų vardų, unikalių šokio projektų.

Šių metų festivalio premjera – kaimynų latvių spektaklis „Keturiese valtimi“, kuriame atsiskleidžia iškalbinga vyriško šokio plastika. „Tai neabejotinai puiki moters istorija, išversta į vyrų kalbą“, – taip viename Latvijos dienraštyje buvo rašoma apie šį latvių choreografės Rūtos Nordmanės šokio spektaklį, kurį atlieka puikiai techniškai pasirengę šiuolaikinio šokio trupės „Boot & Boat“ vyrukai. Žiūrovus jie kaskart pakeri plastiška ir iškalbinga kūno kalba bei gebėjimu subtiliai flirtuoti su publika.

Šis šokio kvartetas šiandien, modernaus šokio festivalio atidarymo metu, pasirodys kartu su lietuvių, šokančių su ugnimi, studija „Ugnies ratas“. „Auros“ festivalio publika turės galimybę ilgiau pasigėrėti latvių ketvertuko šokiu, mat Kaune bus parodytas visas valandos trukmės šokio spektaklis.

Besidomintiems latvių šiuolaikiniu šokiu R.Nordmanės choreografinė kalba jau pažįstama. Savo kūryboje ji ieško naujų erdvės, apšvietimo, improvizacijos galimybių. Trupės „Boot & Boat“ šokėjai taip pat turi ne vienerių metų šokio patirtį – jiems yra tekę ne kartą dirbti tiek su Latvijos, tiek su užsienio choreografais.

Spektaklio kūrėjų teigimu, spektaklis „Keturiese valtimi“ pakvies publiką visiškai atsiduoti viliojančiai judesio galiai ir tai istorijai, kurią scenoje pasakos vyrai. Skambant populiariai džiazo, bliuzo muzikai spektaklyje bus keliamas tostas už vyrų stiprybę, atvirumą ir atkaklumą bei moterų jautrumą, meilę ir grožį. „Tai galėtų būti grynai vyriška kalba – paprasta, šiurkšti ir šiek tiek atsaini. Jų lūpos nejuda, tačiau kalba jų kūnai. Jokių beverčių pažadų ar žodžių – tik atsiminimai, istorijos ir mintys apie jų gyvenimus pakeitusius įvykius. Leisk jiems kalbėti, nes jie turi daug ką pasakyti“, – taip paslaptingai spektaklį apibūdino Kauno šokio teatro „Aura“ koordinatorius Julijus Grickevičius.

Parengė Gintarė Dailydytė
2008 spalio 1 d. 
Laikraštis „15 minučių“

Atgal