Antradienį Klaipėdoje prasideda savaitę truksiantis tarptautinis modernaus šokio festivalis, jau aštuonioliktą kartą organizuojamas Kauno šokio teatro „Aura“.

„Norisi, kad tą retą galimybę gyvai pamatyti, kas vyksta tarptautinėje šokio scenoje, turėtų kuo daugiau besidominčiųjų šia meno forma“, – teigė festivalio koordinatorė Gintarė Masteikaitė.

Per septynias festivalio dienas trijuose didmiesčiuose, šešiose tradicinėse ir netradicinėse erdvėse, įprastu ir neįprastu laiku pasirodys keturiolika festivalio dalyvių iš devynių pasaulio šalių.

Klaipėdoje įvyks pirmasis festivalio dalyvių pasirodymas. Antradienį 19 val. Klaipėdos dailės parodų rūmuose bus pristatomas premjerinis šokio projektas „Body Babel“. Kaip praneša patys kūrėjai, šiame šokyje bus atskleidžiama tarpkultūrinių santykių psichologija.

Projekte dalyvaus šokio artistai iš šešių Europos šalių: Armėnijos, Belgijos, Ispanijos, Lietuvos, Slovakijos, Turkijos. Lietuvai atstovaus Kauno šokio teatro „Aura“ šokėja Lina Puodžiukaitė.

Projekto autorė – kinų tautybės Amerikoje gimusi choreografė Rosa Mei, šiuo metu gyvenanti Antverpene (Belgijoje). Pasak autorės, projektas remiasi idėja, kad skirtinga kultūrinė ir individuali patirtis savaip veikia ne tik verbalinę, bet ir neverbalinę – kūno – kalbą.

Beveik du mėnesius Antverpene (Belgija) trukusiuose kūrybiniuose užsiėmimuose projekto dalyviai aiškinosi, kaip kultūrinė tapatybė veikia individo gestus, lytėjimo, asmeninės erdvės pojūčius. Bendro kūrybinio darbo rezultatai rugsėjo viduryje jau buvo pristatyti Belgijos ir Turkijos publikai. Spalio 2 d. šis projektas debiutuos ir Kaune.

Projekto autorė Roza Mei yra choreografė, šokėja, multimedinių menų atlikėja, turinti daugiau negu dvidešimties metų patirtį ne tik šokio, bet ir kovos menuose (kung fu, wushu, aikido). Menininkė yra juodo aikido diržo savininkė, kurį laiką buvo JAV wushu rinktinės narė.

Choreografės kūryba yra veikiama įvairialypės kultūrinės patirties bei literatūrinio simbolizmo. Ji yra sukūrusi 10 ilgų šokio spektaklių, per 30 trumpų choreografijos darbų, taip pat 3 šokio filmus.

Šokio spektaklis Parodų rūmuose prasidės 19 val.

Išsamiau

Atgal