Paskutinę rugsėjo dieną prasidėsiantis 18-asis Tarptautinis modernaus šokio festivalis savaitę keliaus per tris didžiuosius miestus – Klaipėdą, Kauną ir Vilnių.

Jame – dvi premjeros, šokėjai iš devynių šalių ir spektakliai neįprastose vietose. Deja, ir metai iš metų neišsprendžiamos problemos.

Tarptautiniame modernaus šokio festivalyje – trupės iš Belgijos, Izraelio, Vengrijos, Švedijos, ŠveReklama
 
 
icarijos, Vokietijos, Lenkijos ir Latvijos. Būtent kaimynams latviams festivalio organizatorė pripažino pavydinti: jei Lietuvoje moderniojo šokio srityje vyrų trūksta, latvių vyrukų kvartetas „Boot and Boat“ žavi ir publiką, ir kritikus.

„Jie iš tiesų yra nuostabūs, jie artistiški, jie išvaizdūs, jų kūnai puikiai treniruoti“, – neslepia susižavėjimo Birutė Letukaitė, festivalio organizatorė.

Festivalyje – ir dvi premjeros. Šešių šalių, tarp jų ir Lietuvos, šokėjai, vadovaujami belgų choreografės pristatys projektą „Kūnas Babelis“, o Kauno šokio teatras „Aura“ – spektaklį „Atgal“. Pastarąjį sukūrė buvusi „Auros“ šokėja, dabar Helsinkio teatro akademijos magistrantė Raimonda Gudavičiūtė, savo spektakliui pastatyti teturėjusi 18 dienų.

„Norėjau kalbėti apie žmonių santykius. Ne apie vyro ir moters, o galbūt apie draugus ir kaip rasti palaikymą: nenusukti nugaros ir nežiūrėti atgal“, – pasakoja šokėja R. Gudavičiūtė.

Be Vytauto Didžiojo universiteto salės ir dramos teatro, Kaune festivalio spektakliai vyks ir neįprastose erdvėse – kino teatre „Romuva“ ir buvusioje Radijo gamykloje.

Per aštuoniolika festivalio metų, kaip pastebi šokio šventės rengėjai, nesikeičia tik viena – užkulisiai. Šokėjus organizatoriai įspėjo dėl prastų sąlygų.

„Yra duodama viena auditorija, kurioje ant betono patiesiami kilimai, sunešami šildytuvai, veidrodžiai... Ir visi bendrai toje patalpoje bando apšilti“, – sako festivalio organizatorė.

Aštuonioliktasis tarptautinis modernaus šokio festivalis rugsėjo 30-ąją prasidės Klaipėdoje, penkias dienas karaliaus Kaune ir spalio 6-ąją baigsis Vilniuje.

Atgal