Jau šį antradienį prasidės savaitę truksiantis tarptautinis modernaus šokio festivalis. Pirmąjį festivalio dalyvių pasirodymą turės galimybę išvysti uostamiesčio publika.

Rugsėjo  30 d. 19 val. Klaipėdos dailės parodų rūmuose (Aukštoji g. 3, 3a, Klauip) bus pristatyta premjera – tarptautinis šokio projektas „Kūnas Babelis“. Remiantis Senajame Testamente aprašyta Babelio bokšto statymo istorija šiame šokio spektaklyje siekiama atskleisti tarpkultūrinių santykių psichologiją.

Projekto autorės belgų choreografės Rosos Mei teigimu, šį kūrybinį sumanymą inspiravo idėja, kad skirtinga kultūrinė bei individuali patirtis savaip veikia ne tik verbalinę, bet ir neverbalinę – kūno – kalbą.

Projekte dalyvauti buvo pakviesti patyrę šokio artistai iš įvairių Europos šalių: Armėnijos, Belgijos, Ispanijos, Lietuvos, Slovakijos, Turkijos. Tarp jų – ir Kauno šokio teatro „Aura“ šokėja Lina Puodžiukaitė. Beveik du mėnesius Antverpene (Belgija) trukusiuose kūrybiniuose užsiėmimuose projekto dalyviai aiškinosi, kaip kultūrinė tapatybė veikia individo gestus, lytėjimo, asmeninės erdvės pojūčius.

Bendro kūrybinio darbo rezultatai rugsėjo viduryje jau buvo parodyti Belgijos ir Turkijos publikai. Pirmieji Lietuvoje šį spektaklį išvys klaipėdiečiai, o spalio 2-ąją projektas debiutuos ir Kaune.

Projekto dalyviai – ne tik šokio meistrai

Šiame multikultūriniame projekte dalyvauja įvairialypę kultūrinę, profesinę ir asmeninę patirtį turintys menininkai. Daugelis jų – ne tik patyrę šokėjai, choreografai ar muzikantai. Jie taip pat užsiima pedagogine veikla, vadovauja savo šokio studijoms ar trupėms, domisi įvairiomis kūno valdymo galimybėmis (kovos menais, joga), šiuolaikinėmis vaizdo ir garso technologijomis, menais.

Projekto autorė Rosa Mei yra Amerikoje gimusi kinietė, šiuo metu gyvenanti Antverpene (Belgijoje). Tai choreografė, šokėja, multimedinių menų atlikėja, turinti daugiau negu dvidešimties metų patirtį ne tik šokio, bet ir kovos menuose (kung fu, wushu, aikido). Ši menininkė – juodo aikido diržo savininkė, taip pat buvusi JAV wushu rinktinės narė.

Rosa Mei yra sukūrusi 10 šokio spektaklių, per 30 choreografinių kompozicijų, taip pat 3 šokio filmus. Jos kūryba yra veikiama įvairialypės kultūrinės patirties bei literatūrinio simbolizmo. Jau daugiau negu dešimtmetį menininkė pristato savo ekscentriškus judesio kūrinius tradicinėse ir netradicinėse teatro erdvėse – nuo liftų fabriko Antverpene, ledo ritulio stadiono Prahoje iki Nacionalinio teatro Gvatemaloje.

Rosa Mei taip pat yra eksperimentinio šokio trupės „Cie 13“, įsikūrusios Antverpene, meno vadovė. Projekte „Kūnas Babelis“ dalyvauja šios trupės narys Kehond Champion Bakomba (Belgija), kuris yra puikiai įvaldęs breiko, akrobatinio šokio, kopoeros ir wushu techniką. 

Projektui muziką kuriantis Jean-Francois Blanquet (Prancūzija) mėgsta eksperimentuoti su vaizdo ir garso technologijomis, turi įvairialypės patirties improvizuojant gyvai su įvairių sričių menininkais: šokėjais, aktoriais, poetais, šiuolaikinės muzikos atlikėjais.

Talin Buyukkurkciyan yra nepriklausoma armėnų kilmės choreografė ir atlikėja, šiuo metu gyvenanti Stambule (Turkijoje). Ji baigė lotynų kalbos ir literatūros studijas, vėliau sėmėsi šokio patirties dirbdama su žymiais užsienio choreografais ir atlikėjais. Jos pačios sukurti choreografiniai darbai parodyti devyniose pasaulio šalyse.

Tom Daniel yra Kroatijos nacionalinio teatro bei Graco operos teatro Austrijoje baleto solistas, buvęs Slovakijos nacionalinio baleto trupės narys; šokęs ar dėstęs šokį 15 Europos šalių ir Japonijoje; kelių tarptautinių choreografijos ir šokio konkursų prizininkas ir finalistas.

Yentl De Werdt yra belgų šokėja. Baigusi baleto mokyklą ir P.A.R.T.S. scenos menų studijas, dirbo su žymiais choreografais ir atlikėjais, gastroliavo įvairiose Europos šalyse. Dirbdama Londone įgijo indų ir šiuolaikinio šokio patirties.

Sebastian Garcia Ferro (Ispanija) yra ne tik kontaktinės improvizacijos meistras, bet ir muzikantas, kompozitorius, garso dizaineris. Jis taip pat vadovauja nuosavai šokio kompanijai, dirba su įvairias šokio projektais, yra sukūręs per 15 choreografijos darbų, moko kontaktinės improvizacijos ir kompozicijos Europos ir Pietų Amerikos festivaliuose bei šokio studijose.

Asli Ozturk (Turkija) yra baigusi baleto ir šiuolaikinio šokio studijas, dirbusi su dideliais šokio projektais.

Jan Martens (Belgija) nuo mažumės pradėjo užsiiminėti joga, vėliau studijavo šokį Nyderlanduose, Belgijoje. Dabar dirba šokėju/aktoriumi bei jogos mokytoju įvairiuose teatruose ir šokio kompanijose.

Projekte – „Auros“ šokėja

Projekte dalyvaujanti lietuvė šokėja Lina Puodžiukaitė pradėjo šokti Kauno šokio teatre „Aura“, vėliau studijavo šokį  Šiaurės Karolinoje (JAV), dėstė šokio estetiką Linkolno centro institute Niujorke.

Grįžusi į Lietuvą šoka ir dirba pedagoginį darbą „Auroje“, dėsto šokį Vilniaus universitete, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje, Rygos choreografijos mokykloje Latvijoje.

Kaip šokėja Lina yra dirbusi su žymiais JAV, Pietų Amerikos, Didžiosios Britanijos, Izraelio choreografais. Ji taip pat yra sukūrusi savo choreografijos darbų.

Daugiau informacijos www.bodybabel.com

 

Atgal