2008-09-19 |  Jau ar tik aštuoniolika?..

Rugsėjo 18 d. 18 val. VDU Menų galerijoje Kauno šokio teatras „Aura“ surengė 18-ojo tarptautinio modernaus šokio festivalio pristatymą bei jo pilnametystės šventę, į kurią susirinko žiniasklaidos, savivaldybės atstovai, festivalio rėmėjai, kiti besidomintieji „Auros“ veikla.

Renginys prasidėjo kiek neįprastai. Šviesa užgeso ir susirinkusiems už nugarų pasigirdo užkrečiantis juokas, kuris čia sustiprėdavo, čia vėl pritildavo pereidamas į gilų atodūsį…

Šiųmečio festivalio dalyvės menininkės Skaidros Jančaitės surengta „juoko terapija“ sušildė pradžioje kiek sukaustytą renginio atmosferą, privertė visus išsijudinti iš patogiai užimtų pozicijų kėdėse – atsigręžti „atgal“ ir galbūt pasijust kiek laisviau….

Pristatyta festivalio komanda

18-ojo tartautinio modernaus šokio festivalio pristatymą pradėjo festivalio atstovas spaudai Julijus Grickevičius, pažėręs susirinkusiems įspūdingą virtinę šios septyndienės fiestos skaičių ir faktų. „Septynios dienos, trys miestai, šešios skirtingos erdvės, keturiolika dalyvių iš devynių pasaulio šalių, įspūdingi šokio, muzikos, video, ugnies ir šviesos projektai netikėčiausiu paros laiku“, – emocingai vardijo Julijus.

Jis taip pat pristatė festivalio organizacinę komandą, kurios sudėtyje: meno vadovė Birutė Letukaitė, koordinatorė Gintarė Masteikaitė, vadybininkė Martina Jankauskaitė, atstovas spaudai Julijus Grickevičius bei  atstovė ryšiams su visuomene Violeta Gedminė. Festivalio įvaizdžio kūrėja – jau ketvirtus metus ne tik „Auros“, bet ir jos festivalio „rūbą“ atnaujinanti MAMAIKOS kūrybinė grupė.

Visi dalyviai savaip įdomūs

Su festivalio programa nuosekliau ir išsamiau supažindino festivalio meno vadovė Birutė Letukaitė, kuri taip pat papasakojo, kaip buvo atrinkti ir atrasti šio festivalio veidai. Vadovė teigė, jog ieškota įdomių ir savitų atlikėjų bei choreografų, kurių kūrybiniai darbai atskleidžia įvairias šiuolaikinio šokio meno tendencijas.

Šių metų festivalis ypatingas tuo, kad jame pristatomi ne spektaklių fragmentai, o išbaigti kūriniai. Daugelyje pasirodymų su šokiu jungiami kiti scenos menai, naudojamos sudėtingos šiuolaikinės technologijos. Netruks festivalyje ir vyrų šokio, kurio taip pasigendama Lietuvos šokio scenoje.

Pasak Birutės Letukaitės, pilnametystės sulaukęs festivalis gali didžiuotis išties turininga programa. Tarp festivalio dalyvių – ne tik žinomi, bet ir nauji talentingų kūrėjų vardai. „Man net sunku pasakyti, kuris iš jų geresnis, – teigė meno vadovė, – visi jie savaip įdomūs.“

Rėmėjų ratas prasiplėtė

Festivalio koordinatorė Gintarė Masteikaitė ypač pasidžiaugė pagausėjusiu festivalio rėmėjų būriu. „Tai rodo, kad susidomėjimas „Auros“ festivaliu auga“, – teigė Gintarė. Ji taip pat padėkojo tradiciniams festivalio globėjams – Lietuvos kultūros ministerijai ir Kauno miesto savivaldybei.

Pasak koordinatorės, ją maloniai nustebino ir šiųmetinių festivalio dalyvių pakantumas bei geranoriškumas. Net ir žinodami, kad čia jų laukia nevisai idealios šokiui sąlygos, jie noriai dalyvauja šiame renginyje. 

Pristatymą apibendrinęs festivalio atstovas spaudai pastebėjo, kad „Auros“ festivalio varančioji jėga yra optimizmas, kuris net ekstremaliausiomis sąlygomis leidžia tikėti, kad viskas bus gerai. ;)

Neapsieita be sveikinimų

Renginyje dalyvavusi Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Vida Jasaitytė įvertino vaisingas „Auros“ meno vadovės užsienio išvykas, per kurias atrasti nauji festivalio veidai, užmegztos naudingos pažintys, ir palinkėjo organizatoriams sėkmės bei entuziazmo rengiant šį tradicinį Kauno renginį, garsinantį ne tik miestą, bet ir visą šalį.

Penktus metus festivalį remiančios bendrovės TEO atstovas palinkėjo organizatoriams ne tik ieškoti, bet ir atrasti kasmet kažką nauja.

Malonia staigmena auriečius nustebino dailininkė Irena Mikulčiūtė, festivalio pilnametystės proga padovanojusi jiems pora J. Galdikaitės  kūrybinių grafikos  darbų.

Šventės pabaigai – šokiai ir tortas

Renginį užbaigė „Auros“ šokėjų duetas – Raimonda Gudavičiūtė ir Mantas Stabačinskas, kurie pademonstravo šokio techniką, naudojamą naujajame „Auros“ spektaklyje „Atgal“ (chor. R.Gudavičiūtė). Šio spektaklio premjera bus parodyta per festivalį.  Festivalio pilnametystės šventę pasaldino J. Gulbinienės įmonės specialiai pagamintas tortas, kurio paviršiuje švytėjo oranžinis 18-ojo festivalio logo.

Atgal