Lenkijos šokio teatras | Lenkija


Lenkijos šokio teatras buvo įkurtas 1973 m. Poznanėje vietinių menininkų iniciatyva. Teatro vadovu tapo žymus šokėjas ir choreografas Konradas Drzewieckis. Per penkiolika jo vadovavimo metų šio teatro šokėjų trupė tapo viena geriausių Europoje.

Nuo 1988 m. teatrui vadovauja Ewa Wycichowska. Suvokdama modernų ir šiuolaikinį šokį kaip judėjimo pagrindą, ji išplėtojo unikalią vaidybos ir choreografijos koncepciją, kuria siekiama apjungti menus, susijusius su choreografija, drama, muzika ir vizualumu.

Per 35 kūrybinės veiklos metus Lenkijos šokio teatras išliko ištikimas savo institucinei misijai – populiarinti šokio meną ir skleisti šalyje baleto kultūrą. Nuo 1994 m. šis teatras yra Šiuolaikinio šokio bienalės, o nuo 2004 m. – tarptautinio šokio festivalio Poznanėje organizatorius.

Lenkijos šokio teatro studija – tai ieškojimų ir debiutų scena, įkurta 1999 m. Studija vienija jaunų šokėjų grupes, ieškančias naujų veiklos galimybių kuriant choreografijos, scenografijos ar kompozicijos darbus.

„Wo-man pomidoruose“

Izraelio choreografo Yossio Bergo spektaklis yra šiek tiek nostalgiškas, bet nestokojantis ir humoro elementų. Jame pasakojama apie moteris ir vyrus, blondines ir mačo – apie stereotipus, į kurių spąstus mes nesunkiai patenkame.

Spektaklio struktūra sukurta iš būdingų šiam šokio teatrui elementų, kurių vidinis sinkretiškumas leidžia į vieną šokio, dainos bei teatro visumą sujungti aukštosios kultūros elementus ir kasdienio gyvenimo smulkmenas.

Choreografija: Yossi Berg
Šokėjai: Lenkijos šokio teatras
Muzika: Nancy Sinatra, Julie London, Petula Clark, „The Treble Spankers“, „The Chemical Brothers“, „Cosmo Cosmolimo“, Edith Piaf, Virginia Rodrigues
Kostiumai: Dalia Lider
Premjera: 2002 m.
Trukmė: 40`

„Scan“

Spektaklyje „Scan“ (skenavimas, nuskaitymas“) atskleidžiami patys svarbiausi žmogaus gyvenime santykiai. Mes matome dvi moteris ir vyrą, jų tarpusavio ryšius, veikiamus meilės, aistros, tarpusavio priklausomybės ir emocinės painiavos. Visi šie tipiški amžinojo meilės trikampio ženklai veda mus netikėtos ir klastingos pabaigos link.

Choreografija: Andrzej Adamczak
Šokis: Lenkijos šokio teatro studija
Muzika: Boleslaw Pietraszkiewicz
Scenografija ir kostiumai: Mariusz Szmytkowski
Premjera: 2006 m.
Trukmė: 25`

Daugiau informacijos: www.ptt-poznan.pl

Atgal