Šokio trupė „Tami“| Nimrod Freed | Izraelis


Izraelio choreografas Nimrod Freed, pakviestas tapti amerikiečių trupės „Kei Takei's Moving Earth Company“ nariu, 10 metų gyveno Niujorke (JAV). Čia vykusiame šokio festivalyje „The Riverside Dance Festival“ ir buvo pristatytas jo pirmasis choreografinis darbas.

N. Freedas yra apdovanotas Habima – Izraelio nacionalinio teatro duetų atlikėjo prizu. Choreografas dėsto Kibbutzimo mokslo, technologijos ir menų koledže, Jeruzalės muzikos ir šokio akademijoje bei Yoramo Levinsheino aktorystės studijoje.

2004 m. Nimrodas Freedas kartu su Daniela ir Danieliu Steinmetzu įkūrė šokio trupę „Tami Dance Company“. 2007 m. trupė buvo pakviesta pasirodyti Tokijo (Japonija) ir bendradarbiauti su japonų šokio trupe KAyM, kurią sudaro šeši vyrai šokėjai.

Per pastaruosius kelerius metus „Tami Dance Company“ pristatė Nimrodo Freedo kūrybinius darbus didžiuosiuose Izraelio festivaliuose, taip pat Indijoje, Kroatijoje, Rumunijoje, Baltarusijoje, kitose šalyse.

„Peep Dance“

Šokio pastatymui „Peep Dance“ („šokis žvilgčiojančiam slapčiomis“) choreografas Nimrodas Freedas panaudoja gerai žinomą „peep šou“ idėją (kuri grindžiama malonumu, patiriamu žvilgčiojant slapčiomis į privačią, intymią erdvę), tačiau suteikia žiūrovui galimybę žvilgtelėti į kitokį – judesio, šokio ir grožio – pasaulį.

Žiūrovai yra kviečiami judėti nuo vieno specialiai įrengto aptvaro prie kito, žvilgčioti pro juose padarytas skyles į viduje šokančius artistus ir kaskart patirti naują perspektyvą bei ryšį su šokiu.

Penki aptvarai. Dvidešimt penkios angos kiekviename. Daugiau negu šimtas dvidešimt penki žmonės gali žvilgtelėti į penkis skirtingus pastatymus skambant tai pačiai muzikai tuo pat metu.

Šių metų liepos mėnesį „Peep Dance“ buvo pristatytas Niujorko Centrinio parko vasaros scenos festivalyje, o birželio mėnesį, bendradarbiaujant su japonų šokio trupe KAyM, šis pastatymas parodytas Jeruzalėje vykusiame Izraelio festivalyje.

Idėja / choreografija: Nimrod Freed
Šokis: Chertock Eleonora, Nira Triffon, Gabay Itzik Zahi, Shani Braitner, Lior Avizoor, Merav Dagan
Garsas: Itamar Zur
Dekoracijos: Talia Bar-On Freed
Repeticijų asistentas: Nira Triffon
Prodiuceris: Revital Teva
Premjera: 2007
Trukmė: 60`


„...unikalus ir nuostabus…“ „The Digital Dance Magazina of Tokyo“, Japonija

„...tarpdisciplininis pasirodymas, kuris be jokių kompromisų, puikiai sujungia šokį, muziką, vaidybą... „judesio sandara ir simbolinis vizualumas – puikūs <...> žiūrovai buvo apstulbę ir entuziastingi“ Giora Manor, „Izrael Dance“, Izraelis

„Nimrodas Freedas analizuoja sudėtingas temas grakščiu, harmoningu ir spalvingu būdu; verta pamatyti.“ Daniel Efrati


Atgal