Rheinsbergo muzikos akademija | Vokietija


Rheinsbergo muzikos akademija įsikūrė 1991 m. istorinėje pilyje, stovinčioje į šiaurę nuo Berlyno. Nuo pat savo veiklos pradžios Akademija liko ištikima jaunos šiuolaikinės muzikos propagavimui bei jaunų menininkų (choristų, dainininkų, dirigentų, kompozitorių, muzikantų, šokėjų ir teatro kūrėjų) palaikymui.

Iš festivalio „Sekminių naujoji muzika“ Rheinsberge išaugo tarptautinė dirbtuvė, kasmet pritraukianti per 200 dalyvių. Dirbtuvėje daug dėmesio skiriama koncertams, premjeroms, diskusijoms, taip pat dalyvių bendravimui – tarpusavyje ir su vietine publika. Rheinsberge pristatomi įvairaus žanro kūriniai: garso instaliacijos, intermedijos, improvizacijos, multimedijos, muzikinis teatras.

„Aukso veršis“

Kompozitoriaus Helmuto Zapfo multimedinis baletas „Aukso veršis“ pasakoja Senojo Testamento istoriją. Kūrinyje senasis kultūros paveldas perkeliamas į naują kultūrinę aplinką, o tradicinės muzikos komponavimo technikos – į šiuolaikinių garsų pasaulį. Baletas sujungia Antikos medžiagą su dabartimi, perkeldamas mitologiją į šiandieninį pasaulį.

Pasak baleto choreografės Bettinos Owczarek, kuriant šį spektaklį ją domino visuomenės vertybių kaita bei ją lemiantys veiksniai.

Bendros vertybinės nuostatos, vienijančios daugumą, turi milžinišką galią. Praradusi vertybinę ašį, bendruomenė suyra. Naujos įvairialypės vertybės, besiformuojančios toje pačioje vietoje tuo pat metu, veda į susvetimėjimą. Belieka klausimas apie bendrumą anapus žmonijos egzistencijos.

Choreografija: Bettina Owczarek
Šokis: Bettinos Owczarek šokio trupė
Muzika: Helmut Zapf
Kostiumai: Wiebke Horn
Scenografija: Wiebke Horn
Apšvietimas: Oliver Nehring
Libretas: Ulrike Liedtke
Premjera: 2006 m.
Trukmė: 60`

Daugiau informacijos: www.rheinsberg.de

Atgal