„Compagnie drift“ | Šveicarija


„Compagnie drift“ 1992 m. įkūrė šveicarų choreografai Béatrice Jaccard ir Peter Schelling, kurie kartu dirba nuo 1987 m. Už indėlį vystant šiuolaikinį šokį 2007 m. jie buvo apdovanoti Šveicarijos šokio ir choreografijos prizu.

Šių choreografų kuriamas šokis, balansuojantis tarp smurto ir švelnumo, padėjo trupei „Compagnie Drift“ tapti viena geriausių Šveicarijos šokio scenoje. Trupei taip pat sekasi ir tarptautinėje šokio scenoje – savo darbus ji jau pristatė 29 pasaulio šalyse.

„Compagnie Drift“ kūryboje siekiama giliamintišką siurrealizmą pristatyti su tariamai pastangų nereikalaujančiu lengvumu. Išgaunamas efektas dažnai būna visiškai netikėtas – tuo pat metu ir absurdiškas, ir trikdantis.

Kiekviena paprasčiausia poza, kiekvienas judesys yra neatsiejami nuo kūrinio visumos ir tampa nuolatinio judėjimo pagrindu, o taip pat charakteringu ir individualiu šios trupės braižu.

„Neabejotina, kad „Drift“ yra viena įdomiausių šokio trupių Europoje. <…> stebinantis, išskirtinis vakaras, pilnas poetiškų ir stimuliuojančių vaizdinių, <...> didelio švelnumo momentai.“ „Dortmunder Zeitung“, Vokietija

„Gundymas, šmaikštus gyvenimo nuo gimimo iki mirties apibendrinimas ir nesuprantamas žodžių srautas, atneštas į sceną itin tikslių burleskinių judesių bei pantomimos priemonėmis. <…> Šis pastatymas yra juokingas, įkvėptas ir tikrai vertas aplodismentų.“ „La Liberte“, Šveicarija

„Meilės ir malonumai“

„Amours et délices“ („Meilės ir malonumai“) – intymus kūrinys, kuriame judesio kalba, kupina poezijos ir žaismingumo, publikai rodomas farsas, atskleidžiantis moteriško koketavimo prigimtį.

Apleisti, ilgesio ir geidulio apimti vyrai žvalgosi iš pasalų, o laimingos moterys, nugrimzdusios svajose, šoka po dvi porose. Kiekviena jų yra veikiama neišpasakyto švelnumo kitai. Kiekviena yra kitos atspindys, tačiau vis viena išlieka savimi.

Tarsi komiksų personažai, virstantys iš marionečių į vampyrus, o po to į mylimąsias, jos vedžioja savo partnerius parko takeliu stiprindamos emocinę įtampą tol, kol tie atsiskiria nuo savęs ir visiškai pasimeta.

Viskas kūrinyje apsiverčia, susimaišo ir išsikreipia. Šešėlių nemetantys vyrai lieka fone. Jei moterys nesuteikia jiems energijos, jie tarsi impulsų valdomi padarai neramiai, betiksliškai ir lėtai slenka koridoriais.

„Meilės ir malonumai“ – tai poetiškas šokio kūrinys, kupinas nerūpestingos pagiežos ir absurdiško sąmojo. Ne vien tik paprasto malonumo.

Choreografija: Béatrice Jaccard (bendradarbiaujant su šokėjais)
Režisūra: Peter Schelling
Režisieriaus ir darmaturgo asistentas: Sigrid Schonlau
Šokis: Béatrice Jaccard, Judith Rohrbach, Marco Volta, Massimo Bertinelli
Muzika: François Gendre ir Massimo Bertinelli
Kostiumai: Yvonne Forster
Apšvietimas: François Gendre 
Scenografija: Ronald Doerfler ir Peter Schelling
Kaukė: Sylvia Tommasi
Premjera: 2006 m.
Trukmė: 60`
Foto: Christian Glaus

Daugiau informacijos www.drift.ch

Atgal