Nadaras Rosano | Izraelis


Nadaras Rosano pradėjo šokti Gahtono šokio akademijoje Kibutze (Izraelis). Baigęs studijas dirbo Jeruzalėje su šokio trupe „Da Da“.

2003 m. jo solinis kūrinys „Ką jis kur darys?“ buvo parodytas Susanos Dalal teatre. 2005 m. Nadaras sukūrė solinį spektaklį „Bėgimas atgal“, kuris buvo pristatytas festivalyje „Intimadance“, taip pat kituose Izraelio šokio festivaliuose.

„Visi langai atidaryti“ – kol kas sėkmingiausias šio choreografo ir atlikėjo pastatymas, kuris 21-jame tarptautiniame choreografijos konkurse Hanoveryje laimėjo Antrąjį prizą. Po šio įvertinimo Nadaras buvo pakviestas pristatyti savo darbus Europoje.

„Visi langai atidaryti“

Mes vėl susitinkame pažįstamoje vietoje ir kartu mėginame atgaivinti momentą. Tikime, kad magija vis dar egzistuoja. Ji protinga ir žino, kad gali būti kitoks suvokimas. Tai įkvepia atrasti kažką nauja. Kartais pasimetu tarp tokių žmonių ir kalbu beprasmybes. Mokyklinėse muštynėse aš supratau, kas yra jėga, ir nuo tada stengiuos jos nebenaudoti. Buvimas šalia jos mane kartais išvargina. Kovodami vienas su kitu, mes išaukštiname save kito sąskaita. Jai pavyko sugriauti mano sienas ir pasiekti mano akylai saugomą vidinį pasaulį. Dėka jos gebėjimo suprasti mane bei padėti mums visiems išlaikyti vidinę pusiausvyrą atsiradome ten, kur tvyro jautrumas, laimė ir supratimas. Laikas kiekvienam iš mūsų kurti savąją svajonę arba bent turėti jos stebėjimo vietą.

Choreografija: Nadar Rosano
Šokis: Dafna Miro ir Nadar Rosano
Gitara ir vokalas: Asaf Avidan
Bosinė gitara: Aner Paker
Kostiumai: Nadar Rosano
Trukmė: 14`

„Ryžių porcija“

Mes turime aistrą, geismą ir patirties. Mus veikia didžiulis emocinių ieškojimų impulsas. Du personažai, gyvenantys uždaroje erdvėje, ieško mylinčio žvilgsnio ir šiltų glamonių, kurių jiems nuolat trūko. Jie atskleidžia tikrąją meilės prigimtį ir apnuogina vienatvę, tūnančią po kasdienybės kiautu. Kažkas juose desperatiškai trokšta šilumos, atplūstančios kartu su jaudinančių ir sekinančių emocijų banga; tai, ko jiems stigo namuose, jie tikisi susigrąžinti iš aplinkos. Skirtingos situacijos virsta jų asmeninėmis istorijomis, vedančiomis į tikėjimą meile. Tai pasakojimas apie troškimą gyventi teisingai, apie melą, iliuzijas ir apie tai, kaip svajonės gyvenime dūžta į šipulius.

Choreografija: Nadar Rosano
Šokis: Nerav Dagan, Nadar Rosano
Muzika: Calla, „Explosion in the Sky“, „Kronos Quartet“, „Mogwai“
Kostiumai: „6-6“
Apšvietimas: Netta Koren
Trukmė: 17`

Atgal