Kauno šokio teatras „Aura“ | Lietuva


Jau ketvirtį amžiaus gyvuojantis Kauno šokio teatras „Aura“ yra seniausias ir bene didžiausią bei nuosekliausią patirtį turintis šiuolaikinio šokio kolektyvas Lietuvoje. Teatro spektakliai buvo rodyti 21 užsienio valstybėje, yra pelnę ne vieną tarptautinį apdovanojimą ir susilaukę palankių kritikos atsiliepimų.

„Aura“ išugdė puikius šokėjus, kurie ne tik demonstruoja aukštą šiuolaikinio šokio atlikimo kultūrą, bet ir pakeri publiką savo nuoširdžiu talentu bei aistringu atsidavimu šokiui. Teatras nuolat bendradarbiauja su žinomais užsienio choreografais: čia yra dirbę per 30 užsienio choreografų iš 12 pasaulio šalių.

„Šokėjai parodė puikią techniką. <...> „Auros“ pasirodymas buvo festivalio pažiba. Lietuvių šokėjai sužavėjo visus.“ „The Georgia Straight“, Kanada

„Ši modernaus šokio trupė iš Lietuvos turi šviežumą ir aistrą savo menui, kurią daugelis vakarietiškų trupių jau yra praradusios.“ „South Wales Evening Post“, Velsas

1989 m. „Auros“ meno vadovė ir choreografė Birutė Letukaitė surengė pirmąjį Lietuvoje tarptautinį modernaus šokio festivalį, kuris per keliolika savo gyvavimo metų jau tapo prasminga Kauno miesto tradicija bei reikšmingu šalies kultūrinio gyvenimo įvykiu. 2008 m. B. Letukaitei paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui.

Raimonda Gudavičiūtė (Lietuva)

Į „Auros“ šokio studiją Raimonda atėjo 1994 m., būdama devynerių metų. Vėliau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo aktorės šokėjos specialybę; stažavosi Nacionalinėje Liono muzikos ir šokio konservatorijoje Prancūzijoje. Nuo 2007 m. Raimonda studijuoja šiuolaikinio šokio magistrantūroje Helsinkio teatro akademijoje (Suomija).

„Atgal“ – pirmasis R. Gudavičiūtės bandymas sukurti šokio spektaklį trupei. Iki tol ji kūrė tik solines šokio kompozicijas arba atlikdavo kitų choreografų (lietuvių ir užsienio) sukurtus darbus.

„Atgal“ PREMJERA

Šis šokio spektaklis – tiesiog apie žmogų: apie jo santykius su kitu, su kitais, apie begalinį artimo ilgesį. Šokėjų duetais visų pirma siekiama išreikšti ne vyro ir moters santykių peripetijas, bet dviejų žmonių, dviejų individų.

Spektaklio choreografijai impulsą davė nugaros teikiamos galimybės. Minkštais, tąsiais judesiais, prasidedančiais iš nugaros, atskleidžiamas baimės, vienatvės, nesaugumo, grožio, praeities prisiminimų pojūtis.

„Spektaklis kurtas kartu su šokėjais, –  atskleidžia choreografė, – dalinomės patirtimi ir idėjomis... Ačiū jiems, kad padėjo man pažvelgti atgal... “ 

Choreografija: Raimonda Gudavičiūtė (bendradarbiaujant su šokėjais)
Šokis: Asta Brilingienė, Rasa Danilinaitė, Tautivilas Gurevičius, Audronė Leškevičiūtė, Lina Puodžiukaitė, Mantas Stabčinskas
Muzika: Aphex Twin, Amon Tobin, „Love Vector“
Kostiumai: Eglė Žiemytė
Apšvietimas: Vladas Šerstabojevas, Raimonda Gudavičiūtė
Foto: Evaldas Butkevičius

Daugiau informacijos: www.aura.lt

Atgal