„The Symptoms“ | Vengrija


Šią šiuolaikinio šokio trupę 2001 m. įkūrė choreografė Réka Szabó. 2006 m. trupė atgimė pavadinimu „Tünet Együttes“ („The Symptoms“).

Réka Szabó yra baigusi matematikos ir informatikos studijas Eötvöso Lorándo universitete. Tuo metu šokis jai buvo tik hobis. Kaip choreografė ji debiutavo 1995 m. ir iš karto susilaukė tarptautinio pripažinimo.

Savo kūryboje Réka Szabó remiasi aktorių ir šokėjų individualumu, kūrybiškumu, vertina bendrą kūrybinį mąstymą.

Trupė „The Shymptoms“ yra rodžiusi savo darbus Austrijoje, Bosnijoje ir Herzogovinoje, Čekijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Vengrijoje.

Kartu su bendraminčiais Réka Szabó įkūrė „L1 nepriklausomą šokio bendriją“, kuri 2001 m. įsteigė Vengrijoje vietą, tapusią pagrindine šiuolaikinio šokio šventove tiek šokio profesionalams ir entuziastams.

„Ten nieko nėra arba – ar sapnai dieną eina miegoti?“

Mano brangieji jausmai, jūs nuvylėte mane. Tu, mano vienintele vaizduote, taip pat. Vis žnaibau savo autoportretą dar ir dar kartą ir išlenkiu visų ir visko kontūrus. Bet ar tai perdaro pasaulį pagal mane visiems laikams? Kaip žiūrėti į tai, kas anapus? O jei ten nieko nėra? Ar tai tik dar vienas mano vaizdinys? Noriu, kad drabužiai apsaugotų išorinį pasaulį nuo manęs. Nes jau supratau – stebuklai neegzistuoja.

Pagrindinė spektaklio tema – realybės ir tiesos principų nesutapimas. Tarsi paranoja mus būtų privertusi suteikti prasmę neteisingai suprasto pasaulio atsitiktinumams ir priimti chaotišką realybę, supančią mus, kaip prasmingą. Šis žūtbūtinis mėginimas suteikti visatai prasmę iškreipia mūsų suvokimą, neleisdamas pamatyti daiktų jų tikrosios būties šviesoje. Todėl vieni tą patį mato vienaip,  o kiti – visiškai kitaip.

Spektaklyje panaudojamos šiuolaikinės vaizdo technologijos, kurios reaguodamos į kūno judėjimą erdvėje – į jo formą, kryptį, dinamiką – transformuoja šešių šokėjų judesius į jų troškimų ir fantazijų projekciją, o jų ryšių tinklą – į abstraktų judantį piešinį.

„Mums blyksteli kontūrai kūrinio, kuris dėl savo originalumo, intelektinio veržlumo, žaismingumo, sąmojingumo ir rafinuotumo turėtų būti paskelbtas išskirtiniu – ne tik Vengrijos šokio kontekste.“ „Népszabadság“, Vengrija

Choreografija: Réka Szabó
Šokis: Ákos Dózsa, Rita Góbi, Andrea Nagy, Dániel Szász, Zsófia Tamara Vadas, Imre Vass
Muzika: Albert Márkos (kompozitorius)
Kostiumai: Nagy Fruzsina
Apšvietimas ir scenografija: Szirtes Attila
Interaktyvios technologijos: „MTA SZTAKI“ žiniasklaidos technologijų grupė (Gábor Papp, Anita Sárosi, Viktor Vicsek)
Libretas: Krisztián Peer
Foto: Gabor Dusa
Trukmė: 60`

Daugiau informacijos: www.tunetegyuttes.hu


 

Atgal