Apie festivalį

1989 m. „Auros“ meno vadovės ir choreografės Birutės Letukaitės iniciatyva Kaune buvo surengtas pirmasis Lietuvoje modernaus šokio festivalis, iš karto sulaukęs ir tarptautinio dėmesio. Šiais metais festivalis organizuojamas jau aštuonioliktąjį kartą.

Per keliolika savo gyvavimo metų Kauno šokio teatro „Aura“ organizuojamas tarptautinis modernaus šokio festivalis tapo ne tik prasminga miesto tradicija, bet ir reikšmingu šalies kultūrinio gyvenimo vyksmu. Supažindindamas su šiuolaikinio šokio tendencijomis bei kviesdamas priimti naujus kūrybinius iššūkius, šis festivalis ugdo publiką, plečia šokio meno suvokimo ribas bei skatina tarpkultūrinių mainų plėtrą.

Šiais metais festivalio dalyvių pasirodymai vyks rugsėjo 30 – spalio 6 dienomis Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje.

Tradicinėse ir netradicinėse erdvėse įprastu ir neįprastu laiku savo kūrybinius darbus pristatys šokio trupės, atlikėjai ir choreografai iš Belgijos, Izraelio, Vengrijos, Vokietijos, Šveicarijos, Švedijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, kitų šalių.

Festivalio programoje – pripažinti ir dar negirdėti vardai, unikalūs šokio projektai ir šiųmetės premjeros, iškalbinga vyriško šokio plastika ir moters kūno metamorfozės. Šiuolaikinio šokio meno ribas praplės įvairios scenos menų jungtys, multimediniai, audiovizualiniai kūriniai.

Teminiame lauke – išskirtinis dėmesys komplikuotai šiuolaikinio žmogaus jausenai, painiems žmonių tarpusavio santykiams, visuomenės sąmonę kaustantiems stereotipams, vertybių krizei.

Festivalio dalyvių choreografijoms kūrybinių impulsų teikia šiuolaikinės mito transformacijos, dar neišnaudotos kūno, erdvės, vaizdo ir garso technologijų galimybės.