Sveiki atvykę,
mielieji, ištikimieji, laukiamieji!
Išsiilgę, ištroškę
susitikimų, minčių, emocijų ir
Paslapties,
kurią įminęs žengi pirmyn.
Ženkime kartu!

Birutė Letukaitė
Festivalio meno vadovė

Brangūs festivalio organizatoriai, dalyviai, svečiai,

Kaunas yra senų, gilių kultūros ir meno tradicijų miestas. Ir tuo pat metu – drąsiai eksperimentuojančių jaunų menininkų kūrybos ir susitikimų vieta. Čia harmoningai dera išmintinga patirtis ir novatoriški bandymai, tradicijos ir modernumas. Šiame kontekste 18-ojo modernaus šokio festivalis aidi kaip ausiai bei širdžiai malonus, artimas ir pasiilgtas garsas. Ypač džiugu, kad jūs augate, kad neapsiribojate viena erdve ir šiais metais drąsiai žengsite užkariauti Vilniaus ir Klaipėdos publikos simpatijų.

Dėkoju festivalio organizatoriams už prasmingų tradicijų puoselėjimą ir kasmet vis skambesnį Lietuvos vardo garsinimą – menas yra pirmasis ir esminis pasaulio kultūrų saitas. Linkiu jums ir visiems festivalio dalyviams aistringų kūrybinių ieškojimų ir malonių, netikėtų atradimų, o žiūrovams – neužmirštamų akimirkų.


Jonas Jučas
LR kultūros ministras


Mieli šokio gerbėjai,

Sveikinu Jus visus, jau 18-ąjį kartą susirinkusius į unikalią šventę – tarptautinį modernaus šokio festivalį. Kauno vardas neatsiejamas nuo modernumo sąvokos: mūsų miestas, tapęs laikinąja sostine, ypač aktyviai pradėjo kurti savitą kultūros erdvę, į kurią gabiausieji menininkai perėmė ir perkėlė visa geriausia, ką buvo galima pamatyti kitose Europos valstybėse. Architektūra, muzika, teatras, dailė – visa suklestėjo būtent tarpukario Kaune, ir šį veržimąsi modernumo link kūrėjai išlaikė iki šių dienų. Džiugu, kad vienintelis Lietuvoje modernaus šokio teatras yra Kaune, kad jo iniciatyva mes galime sužinoti apie pačias naujausias pasaulinio šokio tendencijas, pamatyti unikalių pastatymų ir puikių atlikėjų. Dėkoju „Aurai“ ir jos vadovei Birutei Letukaitei, kad jų entuziazmo ir pasišventimo dėka mes visi gėrimės naujojo šokio menu, esame skatinami laužyti stereotipus ir praplečiame akiratį.

Andrius Kupčinskas
Kauno miesto meras

Bendrovės TEO vardu man malonu pasveikinti XVIII tarptautinio modernaus šokio festivalio žiūrovus, dalyvius ir organizatorius su 18 kartą vykstančia įstabaus choreografijos meno švente. Festivalis, kurį mums yra didelė garbė remti, metai iš metų auga, plečiasi jo programa ir geografija. Tokia jo raida atitinka TEO siekius remti meno, kultūros projektus, kurie turi išliekamąją vertę plačiajai visuomenei – ir ne vieniems ar dvejiems metams. Norėtume, kad tai, ką mes darome, investuojame į modernaus šokio meno vystymąsi šalyje, išliktų ilgam, keistų mūsų suvokimą apie žmogų, jo gebėjimą reikšti savo dvasios polėkius šokio judesiu. Gilintų pajautimą to, kas Žmoguje yra Gražu.

Linkėdamas kuo geriausios kloties,

Valdas Kaminskas
TEO LT, AB Korporatyvinės komunikacijos skyriaus direktorius