English version
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 


Renginio kodas - laiko ir likimų jungtis | Ramutė Vaitiekūnaitė


Tarptautinis modernaus šokio festivalis pristatys šešių valstybių trupes iš skirtingų kontinentų

Kas iš pasirodysiančių trupių šiųmečiame festivalyje reikšmingiausi? „Auros” šokio teatro vadovė Birutė Letukaitė pagalvojusi šypteli: „Vien „vinys“. Neįmanoma ką nors išskirti. Atvyksiančios trupės, jų naujieji spektakliai, šokėjai labai įdomūs“, - tvirtina žinoma choreografė.

Pirmieji scenoje – šeimininkai

Vakar Vytauto Didžiojo universiteto salėje kauniečiai pirmą kartą galėjo pamatyti kompozitoriaus Vytauto V.Jurgučio ir Kauno šokio teatro „Aura“ multimedinį projektą „Time line“ („Laiko linija“). Nors šį performansą su daugybe įspūdingų akustinių ir vizualinės raiškos priemonių jau įvertino pernykščio „Gaidos“ festivalio žiūrovai, jis rodytas uostamiestyje, bet nematytas Kaune.

Būtent jo pristatymu „Auros“ trupė pradėjo Tarptautinio modernaus šokio festivalio programą, tuo nudžiugindama ir savo gerbėjus, ir solidžiai prisistatydama svečiams. Pagal kompozitoriaus, projekto idėjos ir kūrinio autoriaus V.V.Jurgučio muziką spektaklį sukūrė Izraelio choreografai Yoss’s Bergas, Odedas Grafas ir B.Letukaitė.

Dvimiesčio mainai

Dar viena pirmojo vakaro įžymybė - trupė iš Ispanijos „Medea“ ir simboliškai pavadintas jų spektaklis „Mnemosine“. Pamenate, graikai taip vadino atminties deivę, devynių mūzų motiną. Šokio spektakliu apmąstoma atminties ir laiko tema. Prisiminimai, laiko tėkmė ir mūsų santykis su šiais svarbiais dalykais vienaip ar kitaip pabrėžiami daugelyje spektaklių. Kultūrinio gyvenimo panoramon tvirtai įsirašiusio renginio žiūrovams ir dalyviams savotišką prologą lauke surengė Ramūnas Jaras su savo trupe. Efektingai startavęs festivalis šįvakar persikelia į Vilnių. Menų spaustuvėje du jauni talentingi menininkai - choreografė ir šokėja Loreta Juodkaitė ir perkusininkas Tomas Dobrovolskis kartu su baleto šokėjais Igoriu Zaripovu ir Andriumi Žužalkinu kviečia publiką į muzikos ir šokio spektaklį „Trimatrix. Trys judėjimai“ - scenos reginį, įkvėptą vandens stichijos. Vilniečių pasirodymą seks originali Ronna Ziv trupės iš Izraelio programa.

Pasak B.Letukaitės, šiųmetė programa aktyviai tę­sia dvimiesčio kultūros mainus. Prisodrintą šeštadienio programą Kaune papildys sostinėje dirbanti vieno įdomiausių menininkų Vyčio Jankausko šokio trupė, o sostinės publika galės pasidžiaugti festivalio svečių pasirodymu. Spalio 8-ąją Nacionaliniame dramos teatre žiūrovai išvys garsaus choreografo Sylvio Dufrayer trupės iš Italijos spektaklį „Grocoio“, taip pat naujausią kanadiečių šokio teatro „Kokoro dance“ spektaklį „Iki rytojaus, iki rytojaus, iki rytojaus“, sukurtą kartu su Vankuverio simfoniniu orkestru. „Kamea“ šokio trupės iš Izraelio pasaulinę spektaklio “Carmina Burana” premjerą publika matys pirmadienio vakarą.

Kaune – pasaulinė premjera

Garsių atlikėjų dažnai aplenkiamas Kaunas šių trupių pasirodymus bus jau matęs. Iš festivalio Kipre į Lietuvą atvykstanti „Kamea“ nemirtingąjį K.Orfo kūrinį „Carmina Burana“ ir šiuolaikinių choreografų interpretaciją pirmiausia parodys Kaune. Valandos trukmės spektaklis numatytas sekmadienį Vytauto Didžiojo universiteto salėje. Dieną prieš tai čia pasirodys ir kauniečių iš ankstesnių festivalių pažįstamas „Kokoro dance“ teatras iš Kanados, tę­siantis japoniškojo buto šokio tradiciją ir savo prigimtimi artimas japoniškai kultūrai (kokoro - japoniškai reiškia dvasią, širdį).

Festivalio spektakliai vyks ir Kauno kameriniame teatre: Sylvio Dufrayer šokio trupės spektakliu bus tę­siama naktinių pasirodymų tradicija, pradėta, atrodo, prieš trejus metus. Tiesa, ne vieną žiūrovą atbaidys vėlyva spektaklių pradžia (23 val), tačiau šis sumanymas turi ir pritarėjų.

Dar viena erdvė, kurią reikėtų paminėti, - Vytauto Didžiojo universiteto klubas „Sesija“. Šeštadienį nuo 14 iki 18 val. joje vyks šiuolaikinio šokio spektaklių videoperžiūra - Izraelio šokio pristatymas, o 21 val. - čia rengiamas šventinis vakarėlis.

Kauno diena

Atgal© 2007 dancefestival.lt Pagaminta mamaikoj