English version
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 Spalio 7–8 dienomis VDU Didžiojoje salėje Kaune ir Nacionaliniame dramos teatre Vilniuje, 17  as Tarptautinis modernaus šokio festivalis pristato spektaklio „Carmina Burana“ Pasaulinę premjerą. Tiesiai iš prestižinio festivalio „The Cypria festival“ naujajį kūrinį pagal kompozitoriaus Karlo Orffo muzika atveža Izraelio trupė „Kamea dance“.

2002 m. Beer Sheevoje „Kamea dance“ įkūrė Daniela Shapira ir Tamir Ginz, bendradarbiaujant su žymiaisiais Larry ir Lillian Goodman.  Nors trupė dar pakankamai jauna, tačiau ji užpildo modernaus šokio tuštumą pietų Izraelyje ir ten kuria platformą šokio meno plėtojimui. Trupė puikiai save rekomendavo gastrolėse Europoje, Pietų Amerikoje, Kinijoje,  Indijoje ir t.t.

Pasak choreografo Tamir Ginz, pasiūlymas stayti spektaklį pagal Karlo Orffo muziką buvo ne tik džiugus, bet ir įpareigojantis ir iššaukiantis. “Orffo muzika yra nepaprastas šedevras”, - sako choreografas.  Muzikos motyvai susitinka su meilės, aistros temomis, parašytomis viduramžių kunigo. Choreografas nusprendė kurti spektaklį nelyginant jausmų orgiją beribėje erdvėje, kur praeitis ir ateitis susiliečia. Judėsio kalba įtraukia pačio Tamiro Ginzo choreografijos elementus taip pat folklorą, viduramžių ritualus ir portretus. Šokėjai vejasi meilę kaip individualybės ir kaip grupė, be jokių ribų jie švenčia jaunystę ir laisvę. Kūrinio giesmių žodžiai yra kaip pagrindas absoliučiam įkvėpimui. Kartais tie žodžiai visiškai pakeičiami naujomis idėjomis, kurios suteikia naują prasmę dainoms. T .Ginz pagrindinis tikslas yra šokti pagal muziką, kuri atneša  energiją ir jėgą į judėsį.

Atgal


© 2007 dancefestival.lt Pagaminta mamaikoj