English version
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 


Šokių festivalio dalyviai Kaune neturi kur apšilti | Jūratė Anilionytė


Kitą savaitę Kaune prasidės tarptautinis septynioliktas modernaus šokio festivalis. Jo organizatoriai pripažįsta, jog kasmet baiminasi, kad garsūs užsienio šokėjai, išvydę prastas sąlygas užkulisiuose – čia nėra net kur apšilti prieš spektaklį – atsisakys pasirodymų, praneša „Panorama“.Festivalio programoje trupių pasirodymai įvairiam žiūrovui – nuo lazerių projekcijų, elektroninių šokių ritmų ir skaitmeninio vaizdo iki klasikinės pasaulinės premjeros „ Carmina Burana“, kurią pristatys šokio trupė iš Izraelio.

Organizatoriai sako ketinę kviesti ir šįmet Europos kritikų įvertintą trupę iš Belgijos, tačiau jos pasirodymas esą kainuojantis tiek, kiek visas festivalis.

Be „Auros“ šokio teatro šių metų festivalyje pasirodys ir seniai Kaune matyti Vytis Jankauskas bei Loreta Juodkaitė, taip pat šokėjai iš Ispanijos, Kanados, Izraelio, Italijos. „Per metus Kaunas labai mažai mato šokio ir šiuolaikinio teatro spektaklio, tai yra puiki proga koncentruotai pažiūrėti kuo pasaulis alsuoja, kuo gyvena ir koks tai skirtingas, įvairus tas šiuolaikinis menas, teatras, šokis“, – „Panoramai“ pasakojo festivalio organizatorė Birutė Letukaitė.

Tradiciškai spektakliai vyks Vytauto Didžiojo universiteto salėje. Anot organizatorių, nors jos scena šokiui ir nepritaikyta, šviesos ir garsas derinami per naktį, o ar gaus patalpą šokėjams persirengti ir apšilti – organizatoriai iki šiol nežino. Kitos salės, kur galėtų būti rodomi festivalio spektakliai, Kaune iki šiol nėra.

„Mes kiekvienais metais jaučiame didžiulę įtampą, kad paprasčiausiai trupės gali atsisakyti pasirodyti tokiomis sąlygomis. Jie neturi persirengimo kambarių, jie neturi dušų, kur nusiprausti, jie neturi vietos, kur apšilti ir paruošti savo kūną einant į sceną“, – skundėsi prastomis festivalio užkulisių sąlygomis B. Letukaitė.

Keturias dienas Kaune vyksiantis festivalis spalio aštuntąją kelsis į Vilnių, Nacionalinį dramos teatrą – čia pasirodys šokio trupės iš Italijos, Kanados ir Izraelio.

 

lrt.lt

Atgal© 2007 dancefestival.lt Pagaminta mamaikoj