English version
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 


Vytautas V. Jurgutis | Kauno šokio teatras "Aura" | Lietuva


Kauno šokio teatras „Aura“ – vienintelis municipalinis šokio teatras, tęsiantis ir vystantis šiuolaikinio šokio tradicijas Lietuvoje, susijusias su jų puoselėtojos Kiros Daujotaitės vardu. 1980 m. Birutė Letukaitė įkūrė modernaus šokio studiją, kuri išaugo į profesionalų, tarptautinį pripažinimą pelniusį šokio teatrą. Per 25 savo gyvavimo metus „Aura“ tapo neatskiriama Lietuvos šiuolaikinio šokio istorijos dalimi. Nuo 1989 m. trupė kasmet Kaune organizuoja seniausią Lietuvoje tarptautinį modernaus šokio festivalį. LR Kultūros ministerija 2003 m. „Aurą“ apdovanojo garbės raštu už indėlį puoselėjant modernųjį šokį Lietuvoje ir Baltijos šalyse. 2005 m. Birutė Letukaitė ir „Aura“ už spektaklį „Aseptinė zona arba lietuviškos sutartinės“ buvo apdovanoti Kauno miesto prizu „Fortūna“. 2006 m. už šį spektaklį trupės meno vadovę Lietuvos Kultūros ministerija  apdovanojo„Auksiniu scenos kryžiumi“ ir premija. Tais pačiais metais B. Letukaitės kūrybinė veikla ir darbas rengiant tarptautinius modernaus šokio festivalius buvo įvertinti LR Kultūros ministerijos garbės raštu.

Kompozitorius Vytautas V. Jurgutis yra įvairiapusis menininkas: muzikantas, nardantis po pirmaprades garso gelmes; matematikas, mąstantis sudėtingomis programavimo kalbų funkcijomis; įspūdingų reginių kūrėjas, savo darbus pateikiantis multimedijinėmis formomis. V.V. Jurgutis už kūrinį “Time Line” pelnė “Metų muzikos kūrinio 2006”  apdovanojimą.

Time Line

Multimedijinis šokio projektas „Time line“ –  tai  šokio performansas su instaliacijos elementais, kuriame ypač svarbi yra naudojamų išraiškos priemonių – garso, plastinių kūno judesių, kinetinės scenografijos, ultra-preciziškų lazerinių projekcijų ir skaitmeninio vaizdo – visuma. Jų sąveika gimdo naują daugialypę meninę kalbą. Spektaklyje „Time Line” siekiama atskleisti žmogaus akims nepastebimą energijos, erdvės, materijos ir laiko santykį. Gyvybė jame - lyg kyborgas - gyvulio, žmogaus, mašinos lydinys - pasiklydęs laike ir mėginantis susigrąžinti save iš atskirų, atmintyje išlikusių fragmentų. Projektas  buvo sukurtas festivalio „Gaida 2006“ užsakymu.

Trukmė: 50 min.

Daugiau informacijos: www.aura.lt

Idėja, konsepcijos, muzika, video: Vytautas V. Jurgutis
Choreografija: Yossi Berg, Oded Graft, Birutė Letukaitė
Apšvietimas: Vladimiras Šerstobojevas
Kostiumai: Dovilė Gudačiauskaitė
Lazerinės projekcijos: Regimantas Januškevičius, Asta Januškevičienė, Zigmas Balevičius
Repetitorius: Ligita Viršulytė

Atgal© 2007 dancefestival.lt Pagaminta mamaikoj