English version
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 


MEDEA_73 | Ispanija


MEDEA_73 kūrybos stilius apjungia tekstą ir judesį, atskleidžia humaniškumo viziją, nuplėšia tradicines maskuotes ir priedangas. Spektakliu kuriamas tiesioginis ryšys su žiūrovu, peržiangiant nesudėtingą vizualinį poveikį, tyrinėjant žmogiškųjų veiksmų laiką ir erdvę, pasitelkiant parodiją. MEDEA_73 šokio teatro grupė buvo įkurta Madride 2002 m., siekiant sujungti geografinius ir meninius kraštutinumus. Trupės nariai, atvykę iš Argentinos, Ispanijos, Vokietijos, Kolumbijos, Portugalijos ir Didžiosios Britanijos, nepriklauso vienai nacionalinei tradicijai, todėl kuria panaudodami savo talentus ir kiekvieno trupės nario kultūrinę įtaką.

Choreografė Lorena Briscoe mokėsi Žako Lekoko mokykloje Paryžiuje, „Teatro de los Andes“, Bolivijoje, municipalinėje dramos menų mokykloje Buenos Airėse, Brolių Videlų Criollo cirke Buenos Airėse klasikinio ir šiuolaikinio šokio mokykloje Argentinoje. Ji laimėjo Imberoamerikos stipendiją, įsteigtą Karolinos ir „Casa de Amerika“ fondų Madride 2004 m. Dabar L.Briscoe vadovauja teatro grupei Beiras universitete Portugalijoje.

   „Mnemosinė“


Šokio spektaklis „Mnemosinė“(*) atkreipia dėmesį į individualius žmogaus  atsiminimus, kuriuos įtakoja asmeniniai ir istoriniai kolonizacijos įvykiai bei technologinės naujovės. Spektaklio metu žiūrovui ir atlikėjui priešpastatoma jų atmintis: atsiminimų praradimas bei savęs kaip asmenybės sukūrimas, prisimenant ne visus, o tik tam tikrus įvykius. Nuo senovės laikų buvo statomi paminklai asmenybėms ar istoriniams įvykiams. Trupė, naudodama video ir skaitmeninį garsą, siekia atskleisti būdus, kuriais reikšmingi įvykiai ir asmeninės istorijos kuriamos dabartiniais laikais. Skaitmeninis menas suteikia mums galimybę manipuliuoti praeitimi taip pat kaip mūsų smegenys manipuliuoja atsiminimais ir pasirenka juos be jokios suprantamos tvarkos.

*Mnemosinė graikų mitologijoje - atminties deivė, mūzų motina.

Trukmė: 90 min.

Daugiau informacijos: www.medea73.com

Meno vadovas - režisierius: Lorena Briscoe
Video: Miguel Furtado & Phillipp Gabriel
Atlikėjai: Fabián Gomez Bohórquez, Lorena Rodriguez Briscoe

   
   

Atgal© 2007 dancefestival.lt Pagaminta mamaikoj