CIE JANT-BI / GERMAINE ACOGNY (Senegalas)

Germaine Acogny

„Sangook Yaakaar“ („Žvelgiant į viltį“)

Germaine Acogny – tikra Senegalo žvaigždė. Šokėja, choreografė G. Acogny sukūrė savitą modernaus Afrikos šokio techniką ir visame pasaulyje yra laikoma šio šokio stiliaus motina, o jos veikla – šiuolaikinio Afrikos šokio lopšiu. Choreografė daug kuria ir veda šokio pamokas visame pasaulyje, todėl yra pripažinta kaip viena įtakingiausių Afrikos šokio ir kultūros ambasadorių visame pasaulyje.

Solo spektaklis „Sangook Yaakaar“, kuriame šoka pati Germaine Acogny, sukurtas bendradarbiaujant su choreografės „kūrybine šeima“: Pierre’u Doussaintu, Fabrice’u Bouillonu, Bernardu Mounieru and Fredu Koenigu.

Visame pasaulyje pripažinta šokėja, choreografė, mokytoja yra unikali asmenybė, apdovanota charizma, jėga ir tuo pat metu elegancija. Ji į mus prabyla savo kūnu, gestais, savo šokiu – ir ne tik.

Pastatyme susitiksime su šokėjos gimtąja Afrika, jos žmonėmis, lyderiais, šiandienos gyvenimu. G. Acogny skelbia viltį, nepaisydama negandų ir tamsumo.

G. Acogny teigia:

Aš esu XXI a. šokėja, turinti Afrikos Jorubos etninės grupės šaknis, Senegalo ir Prancūzijos pilietybę. Įvairialypė patirtis nepakeitė mano odos spalvos, tačiau uždegė noru šokti ir šokiu pasakyti daugiau, nei būtų galima išreikšti žodžiais. Šokio piešiniais aš noriu skelbti viltį.

Ilgą laiką galvojau, ką pasakyti žmonėms, kurie kalba apie Afriką, iš tiesų nežinodami, apie ką jie kalba. Todėl šiandien aš į juos kreipiuosi Šokiu.

Pakaks juokelių, kandžių replikų ir patyčių. Mano ginklas ir mano laivas yra Šokis, palaimintas mano tautos protėvių dievų. Mano šokis peržengia žodžius ir šio pasaulio blogį. Aš šoku už savo sužeistą Afriką ir ginu ją džiaugsmu. Ir jūs galite dalytis džiaugsmu ir viltimi, kuriuos aš perteikiu šokdama.

Produkcija: Jant-Bi, Senegal
Meno vadovė: Germaine Acogny
Chroeografija: Germaine Acogny, Pierre Doussaint
Muzika: Fabrrice Bouillon-LaForest (Prancūzija)
Video: Federic Koenig (Prancūzija)
Tekstai: Bernard Mounier (Prancūzija)
Apšvietimas: Horst Muhlberger (Vokietija)
Kostiumai: Angelique Diedhiou (Senegalas)
Koncepcija ir atlikimas: Germaine Acogny
Ko – prodiuseriai ir rezidencijos: Ballet Preljocaj (Aix en Provence, Prancūzija); Ballet National de Marseille (Prancūzija)
Ko – prodiuseriai: Biennale de la Danse Lyon; Grand Théâtre de la Ville de Luxembourg; CULTURESFRANCE; Tanzhaus NRW, Diuseldorfas; CND Centre National de la Danse, Paryžius; Festival Oriente Occidente, Rovereto, Italija; CDC, Centre de Développement Chorégraphique, Tulūza; African Dance International, Hamburgas
Trukmė: 60 min.

VIDEO
Ad
ORGANIZATORIUS
Ad
GLOBĖJAI
Ad
Ad