BLANCA LI (Prancūzija)

Blanca Li

Blanca Li – choreografė, režisierė, šokėja ir aktorė. Spektaklius, operas, videoklipus, vaidybinius filmus – ji inicijuoja ir vykdo daugybę projektų. „Norėčiau įgyvendinti viską, kas yra mano mintyse“, – teigia Blanca Li.

Neapsiribodama vienu stiliumi, choreografė išreiškia save plačiu fizinių formų spektru: nuo flamenko iki klasikinio baleto ar hip hopo. Su Blanca Li viskas prasideda ir baigiasi energingu judėjimu ir šokiu.

Sukūrusi „Macadam Macadam“ ir atvėrusi naujas vaizdavimo erdves hip hopui, Blanca Li toliau pristato gatvės kultūrą scenoje. Kai kurie choreografės kūriniai lyg jaudinantys, vaizduotę stimuliuojantys iššūkiai.

 „Elektro Kif“

„Šis pastatymas gimė iš noro dirbti su naujo stiliaus šokiu, vadinamu Electro. Prieš keletą metų sėdėdama parke pamačiau grupelės studentų pasirodymą. Tai buvo kažkas itin šviežia ir nauja. Kūrybinė aistra, kuria spindėjo gatvės šokėjai, su kiekvienu naujai atrastu judesiu skleidė jaudinančią laisvę.

Tuo momentu jaučiausi esanti naujo šokio stiliaus gimimo liudininkė. Šokio, pilno pažadų ir vilčių, šokio – surinksiančio šokėjus iš viso pasaulio. Tą akimirką supratau, kad kažkada tikrai sukursiu choreografiją, inspiruota šio unikalaus momento. Mane jaudino mintis, kad galėjau stebėti tokį įspūdingą reginį.

Išsirinkau 8 electro stiliaus šokėjus, gyvenančius Val-de-Marne, netoli Paryžiaus. Kiek man yra žinoma, tai pirmas teatrinis šou, paremtas electro šokiu.

Electro šokis išplito visame pasaulyje, pirmasis Blancos Li pasirodymas įvyko pasaulio electro šokių čempionate 2000 metais!

Su „Elektro kif“ Blanca taip pat panyra į pilną įvairovių, nuolat atsinaujinantį ir kūrybingą urbanistinio šokio pasaulį. Blancos Li electro šokis – tai ne tradicinis mums įprastos formos spektaklis, o greičiau choreografinis projektas, sukurtas naudojant gatvės šokius.“

 Ištrauka iš “Elektro kif”

  

Choreografija: Blanca Li
Atlikimas: Jeremy Alberge, Khaled Abdulahi, Arnaud Bacharach, Roger Bepet, William Falla, Slate Hemedi, Alou Sidibe, Adrien Sissoko
Muzika: Tao Gutierrez
Apšvietimas: Jacques Chātelet
Choreografo asistentas: Glyslein Lefever
Kostiumai: Franēoise Yapo
Technika ir apšvietimas: Sylvie Debare
Režisūra: Luigi Totaro
Premjera: 2010
Trukmė: 70 min.

VIDEO
Ad
ORGANIZATORIUS
Ad
GLOBĖJAI
Ad
Ad