TCHEKPO ŠOKIO TRUPĖ (Beninas, Vokietija)

Tchekpo Dan Agbetou – šokėjas, choreografas, šokio meno paieškas pradėjęs gimtojoje šalyje Benine, Vakarų Afrikoje. Tchekpo studijavo Alvin Ailey šokio teatre ir Brodvėjuje – mokėsi modernų ir džiazo stilius. Modernaus, džiazo ir šiuolaikinio Afrikos šokio sintezė – taip būtų galima apibūdinti Tchekpo Dan Agbetou stilių. Šiuo metu choreografas aktyviai dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose ir šokio seminaruose.

1991 m. Prancūzijoje Tchekpo Dan Agbetou subūrė šokio trupę „Tchekpo“, vėliau, Vokietijoje, Bielefelde atidarė šokio centrą „DAN‘S ART“, kuriame dirba ir šiandien. Trupės pasirodymai sėkmingai rengiami ne tik Europoje, bet ir Afrikoje, Azijoje, Amerikoje.

2002 m. jis tapo Bielefeldo šokio festivalio meno vadovu. Beje, 2006 m. šiame festivalyje dalyvavo ir „Aura“.

Nuo 2006 m. „Tchekpo“ rengia jau tradiciniu tapusį šiuolaikinio Afrikos šokio festivalį „Biennale Passages“. Šis renginys yra pripažintas vienu geriausių festivalių, pristatančių naujas šokio kryptis ir stilius bei prisidedantis prie šiuolaikinio šokio sklaidos Europoje. Nuo 2009 m. Tchekpo ėmėsi vadovauti festivaliui „Artists in Fusion“, kuriame bendrus projektus rengia skirtingų sričių šiuolaikinio meno atstovai.

 

 „Trys lygiai“ („Three levels“)

Ar kūnas yra instrumentas, leidžiantis savo idėjas ir svajones perteikti scenoje?
Koks kūno ir sielos santykis?
Ar kūnas iš tiesų yra mūsų minčių veidrodis?

Šiuos klausimus choreografas Tchekpo Dan Agbetou kelia savo naujajame pastatyme „Trys lygiai“. Pagrindinis choreografijos objektas – kūno, sielos ir jausmų tarpusavio sąveika. Pasirodyme klausiama, ar ši sąveika yra emocijų pasekmė ir kiek su tuo susijusi Č. Darvino teorija, teigianti, kad išgyvena tik stipriausieji.

„Trijuose lygiuose“ penkių tos pačios kartos, tačiau labai skirtingų šokėjų ir choreografo tikslas – išversti šiuos klausimus į šiuolaikinio šokio kalbą, drauge ieškoti atsakymų ir juos rasti.

Kelionė į mistines aukštybes, kuriose susitinka kūnas, jausmai ir siela, žada nuotykį ir pažinimą.

T. Dan Agbetou kvestionuoja afrikiečių kūno suvokimą europiečių sąmonėje. Supratimas apie Afrikos žemyną, jo gyventojus apaugęs stereotipais. Tačiau iš tiesų, afrikiečiai skiriasi priklausomai nuo regionų ir etninių grupių. Penki Afrikos šokėjai, šokantys pastatyme „Trys lygiai“ yra tarsi gyvas to įrodymas.

Koncepcija: Tchekpo Dan Agbetou
Choreografija: Tchekpo Dan Agbetou (bendradarbiaujant su šokėjais)
Choreografo asistentai: Ulla Agbetou, Michel Koukaou
Dramaturgija: Gilda Rebello
Šokėjai: Michel Kouakou (Dramblio Kaulo Krantas, JAV), Pape Ibrahima N’Diayes „Kaolack“ (Senegalas, Čekija) Doudet Grazai (Dramblio Kaulo Krantas, Prancūzija) Lebeau Boumpoutou (Kongas-Brazavilis, Burkina-Fasas) Nestor Kouame (Dramblio Kaulo Krantas, Prancūzija)
Scenografija, apšvietimas, garsas, video: Chris Umney, Tchekpo Dan Agbetou
Kostiumai: Sabrina Strunk, Ulla Agbetou
Muzika: Chris Umney
Produkcija: Tchekpo šokio trupė
Koprodukcija: DansArt Tanz-Networks
Trukmė: 60 min. 

VIDEO
Ad
ORGANIZATORIUS
Ad
GLOBĖJAI
Ad
Ad