A.LTER S.ESSIO I PRANCŪZIJA

pagrindineprancuzija

PATVARUMAS 

Choreografija : Yum Keiko Takayama, Gianni Joseph, Nelson Reguera
Idėja, vaizdas, garsas, programavimas: Fabrice Planquette
Šokėjai: Yum Keiko Takayama, Gianni Joseph
Tekstas, balsas: Arnaud Michniak
Kostiumai: Fabrice Planquette, Yum Keiko Takayama
Spausdinimas, piešimas: Cécile Attagnant
Video: Thierry Wilmort, Sophie Leconte
Apšvietimas : Julien Dufour, Gaëtan Lajoye
Administravimas: Charlotte Auché

Trukmė: 45 min.

PREMJERA


A.lter S.essio  iš Prancūzijos į šokį eina iš kitos pusės. Pribloškiančios technologijos – lazerių šviesos ir piešiniai, kurtinamas garsas ir žiūrovus virpinančios garsų vibracijos – kuria šaltą, sunkų ir ilgam išliekantį įspūdį. A.lter S.essio 2010-ais metais svečiavosi tarptautiniame šokio festivalyje su monospektakliu Netektys|Sluoksniai, kurį žiūrovams parodė japonų šokėja Yum Keiko Takayama. Nepaprastai išraiškinga, smulkutė, darnių judesių šokėja tiesiog siurbte siurbė aplink ją supančių žiūrovų dėmesį. Tai buvo vienas performatyviausių šokio spektaklių, kuriame susiliejo vaizdas, garsas ir judesys. Ši Lietuvos publikos pamėgta „ateivė iš kitos planetos“ (cit. Birutė Letukaitė, Kauno šokio teatro „Aura“ vadovė ir choreografė)  kartu su partneriu Gianni Joseph ir vėl sugrįžta į Kauną su naujuoju PREMJERINIU spektakliu „Patvarumas“. Nepaprastu muzikos, judesio ir vaizdo junginiu bei virpinančių garsų vibracijomis šis šokio spektaklis turėtų ypatingai patikti jaunajai publikos daliai, eksperimentuojančiai su įvairiomis technologijomis.

Šokio spektaklis Patvarumas yra spektaklių Netektys ir Sluoksniai tęsinys. Patvarumas perteikiamas per tris formas: vaizdą, šokį ir instaliaciją. Šios trys viena su kita susijusios šokio dalys išdėstytos taip, kad papildytų viena kitą. Keturių dalių struktūra yra išlaikoma: laukimas, „Buvimas ten (ar čia)“, kritimas, praskaidrėjimas. Toliau nagrinėjant praradimo sąvoką, atskleidžiami kritimo ir krypties aspektai, esantys neaiškioje zonoje. Šokyje, du tipažai tarsi vakume priešpastatomi vienas kito technikoms ir tikslams. Šie du klajojantys kūnai brėžia krypčių ir erdvių žemėlapį. Tai tampa savotišku svyravimu tarp kovos ir žaidimo kol galiausiai viskas žlunga.

Lazerių šviesos ir piešiniai, kurtinamas garsas ir žiūrovus virpinančios garsų vibracijos – tai prancūzų šokio trupėA.lter S.essio. Fabrice Planquette yra trupės A.lter S.essio vadovas. Kiekvienas naujas projektas reikalauja specifinio ir tarpdisciplininio idėjų ieškojimo, kuriam reikalinga visa šokėjų ir darbuotojų komanda. Kiekvienas trupės narys su savimi atsineša savitą kalbą, supratimą bei naują žiūros tašką. 

 e2-010-ludovic-leleu

e2-011-ludovic-leleu_0

tratata_0

VIDEO
Ad
ORGANIZATORIUS
Ad
GLOBĖJAI
Ad
Ad