Yossi Berg ir Oded Graf | Izraelis

Animal Lost

Paklydęs žvėris

Choreografai: Oded Graf, Yossi Berg
Kuriantieji atlikėjai:
Julia Giertz, Siri Wolthoorn, Soren Linding Urup, Pierre Enaux, Oded Graf, Yossi Berg
Dramaturgė:
Carmen Mehnert
Muzikos autoriai:
Markus Pesonen, Rachid Taha, This Mortal Coil
Apšvietimo dailininkas:
Antonio Rodriques-Andersen
Kostiumų dailininkė:
Mona Møller Schmidt
Trukmė:
60 min.
Premjera:
2010 m.

Šį spektaklį taip pat kūrė: Dansescenen

Parėmė: Augustinus fondas, Nordea fondas, Statens Kunstråds Scenekunstudvalg


Kaip save apibūdintumėte trimis sakiniais?

Kūrybinis „Paklydusio žvėries“ procesas prasidėjo būtent tokiu klausimu – stereotipų, nesusipratimų ir socialinių klišių tyrimu. Šis darbas kelia klausimus apie kultūrinius ir socialinius skirtumus, apie represyvumo, seksualumo, fantazijų ir asmeninių poreikių universalumą. Ar gebame būti lankstūs ir vis iš naujo perkurti savo tapatybę? Bandydami prižadinti savyje užmigusį žvėrį, atlikėjai renkasi kelią tarp iliuzijos ir realybės.

Nuo pat 2005 metų, kai Yossi Bergas ir Odedas Grafas pradėjo bendradarbiauti, šis dinamiškas duetas žinomas kaip kuriantis labai fizinius, kartais provokuojančius ir visuomet labai skvarbius šokio darbus. Iki tol abu jau buvo sėkmingai dirbę šokėjais ir choreografais ne vienoje trupėje, tarp jų — fiziniame teatre DV8 (Didžioji Britanija), Batshevos šokio trupėje, trupėse „Kibbutz“ ir „Noa Dar“ (Izraelis).

Savo pasirodymus Y. Bergas ir O. Grafas atlieka visame pasaulyje, kuria trupėms ir operoms, yra laimėję daugybę choreografijos apdovanojimų Vokietijoje, Ispanijoje, Danijoje, Izraelyje, Taivane, JAV ir Lenkijoje. Jiedu vykdė užsakymus arba kūrė kartu su įvairiomis organizacijomis. Tai „Montpellier Danse“ (Prancūzija), Amerikos šokio festivalis, „Joyce SoHo“, „White Bird Dance“ (JAV), „Place Theater“ (Didžioji Britanija), „Hellerau-European Centre for Arts“, „Dresden SemperOper“ (Vokietija), Belgrado šokio festivalis (Serbija), „Madrid En Danza“ (Ispanija), teatras „Dansescenen“ (Danija) ir daugelis kitų.

Y. Bergas ir O. Grafas siūlo naują požiūrį į šokį ir atliekamuosius menus. Jiedu kaskart pergalvoja asmenybino ir fizinio tyrinėjimo strategijas ir siekia vystyti dialogą su menininkais iš skirtingų sričių.

2011 metų turo Y. Berg ir O. Graf kalendorius užimtas: trupė keliaus į Prancūziją (Montpelje), J.K. (Londoną), JAV (Niujorką, Portlandą, Šiaurės Karoliną), Švediją (Stokholmą), Šveicariją (Bazelė, Churą, St. Galeną), Dominikos Respubliką (Santo Domingą), Peru (Limą), Slovėniją (Liublianą), Kroatiją (Zagrebą), Turkiją (Ankarą), Lietuvą (Kauną), Lenkiją (Varšuvą), Kanadą (Vankuverį), Italiją (Romą, Barį).

 

www.yossioded.com

VIDEO
Ad
ORGANIZATORIUS
Ad
GLOBĖJAI
Ad
Ad